A Stanford Egyetem mérnökei kidolgozták hogyan generálható elektromosság a nap fényének és hőjének egyidejű alkalmazásával, elméletileg a jelenlegi megoldások hatékonyságának több mint kétszeresét érve el, miközben a technika árban akár az olajjal is felveheti a versenyt.

Egy új eljárás versenyképessé teheti a napenergiát

A napelemeknél jelenleg alkalmazott fényelektromos technológiával ellentétben, ami a hőmérséklet növekedésével veszít a hatékonyságából, a “fotonnal erősített termoionos kibocsátás” névre keresztelt, röviden PETE-ként emlegetett új eljárás kamatoztat a magasabb hőmérsékletből és az ígéretek szerint felül fogja múlni a jelenleg alkalmazott fényelektromos és hőátalakító technológiákat.

“Ez egy valódi fogalombeli áttörés, egy új energia átalakítási folyamat, nem csupán egy új anyag vagy valami trükközés” – nyilatkozott Nick Melosh, a kutatócsoportot vezető anyagtudományi és mérnök professzor, aki a Nature Materials szaklapban publikálta eredményeiket.

A teljes cikk itt olvasható.

Ajánlott tartalom

A zárolás idejével meghosszabbodik az érintett napelemesek kedvezményes elszámolási jogosultsága

Fő szabály szerint a háztartási méretű naperőművek az üzembe helyezésüktől számított 10 éven át tartoznak a kedvezményes szaldó elszámolásba.