Szinte nap mint nap szó esik az energiahatékonyság kérdéséről. Prioritást élvez az EU-ban és hazánkban is, bár sokszor úgy érezhetjük, hogy csak elvi síkon, a gyakorlatban még számos feladat jelentkezik, hogy valóban energia hatékony beruházások, fejlesztések valósuljanak meg.
Szakmai programunk összefoglalja a legfontosabb ismérveket, mint pl.:
melyek a megújuló energiaforrások jellemzői, mely területeken vannak jelentős lehetőségek, hol állunk az alternatív energiák előállítása, hasznosítása területén, milyen gazdaságossági számításokkal lehet kimutatni a hatékonyságot, milyen támogatásokat lehet igénybe venni a fejlesztéseknél.
Előadónk a szakma nemzetközileg elismert, kiemelt szakértője, számos példán keresztül mutatja be a lehetőségeket, a hazai és nemzetközi fejlesztéseket, kitérve a hiányosságokra, a problémákra is.
Az előadásról bővebben itt.
A FIDIC szerződéses rendszerei és alkalmazásuk
Itt az idő, hogy a jogszabályok és a gyakorlat alapján egy átfogó összefoglalót adjunk a FIDIC rendszerről!
Nehéz eligazodni szakmai szempontból, hogy hogyan kezeljük a FIDIC szerződéses feltételek alkalmazását (különös tekintettel az EU társfinanszírozású projektekre), és a magyar joggal való kapcsolatát.
Programsorozatunk összefoglalja:
• melyek a FIDIC szerződéses feltételek előnyei,
• miért tölt be szabályozó szerepet az építési beruházásokban,
• a projekt életciklusában mi a szerepe, feladata a FIDIC mérnöknek,
• milyen kapcsolata legyen a kedvezményezettel, megbízóval,
• változtatások és követelések kezelésének módjai, lehetőségei a FIDIC alapú projektekben,
• hogyan lehet a vitákat rendezni,
• mit mutat a hazai és nemzetközi alkalmazási gyakorlat.
Ma már minden projekt megvalósításánál törekedni kell a „legjobb gyakorlat” alkalmazására, mely biztosítja az évek során felgyülemlett gyakorlatban kipróbált, bevált megoldások alkalmazását. Ezt nyújtja a FIDIC!
A három napos képzés során, a sokéves hazai és nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakértőink bemutatják a lehetőségeket, és az alkalmazások feltételeit.
Az előadásról bővebben itt.