Energiahatékonysági fejlesztés az ÁTK-nál

A projekt keretében az épületek utólagos hőszigetelése, nyílászáró cseréje, radiátor- és radiátorszabályozó valamint kazáncseréje valósul meg. A projekt célja az ÁTK Herceghalmon található főépületének és a melléképületeknek, valamint a gödöllői telephelyen a központi, illetve a méhészeti épületek nyílászáróinak cseréje, külső hőszigetelése, valamint fűtési rendszereik korszerűsítése. A beruházással jelentősen csökken az elavult épületek hővesztesége, így a fűtéshez szükséges földgáz mennyisége évente mintegy 3.330 gigajoule-al mérséklődik. Ez évi 189 tonna széndioxid-kibocsátás csökkenést jelent. Az energiatakarékossági projektnek köszönhetően várhatóan évi 15 millió forinttal csökken majd az ÁTK fűtésszámlája.
Az ÁTK közleménye szerint az energiahatékonyságot növelő és az energiatakarékossági beruházások kifizetődőek, mivel a statisztikai adatok szerint a magyar energiaigény egységnyi bruttó hazai termék (GDP) előállítására vetítve több mint háromszorosa a fejlett uniós államokban mért értéknek.

Ajánlott tartalom

Zöldülő mezőgazdaság: fenntartható épületek

Az ipari szegmens mellett a fenntarthatóság és a környezetbarát megoldások a mezőgazdaságban is egyre nagyobb szerepet kapnak: a 2025-ös évtől elérhető „Mezőgazdasági kisüzemek beruházási támogatása” pályázati kiírás is teret enged a mezőgazdasági infrastruktúrák energiahatékonysági fejlesztéseinek. Az acélcsarnokok, mint innovatív és rugalmas megoldások, az ipari szektorhoz hasonlóan, fenntartható választást kínálnak a mezőgazdaság számára. Lássuk, milyen fenntartható előnyöket kínálnak!