Energianáddal fűtene Sarkad

Mik ezek?

A képviselő-testület ülésén Kővári Arnold műszaki és beruházási osztályvezető kifejtette, hogy egy holland-magyar vállalkozás, illetve a Szent István Egyetem szakmai segítségével hoznák létre az ültetvényt, melyre egyébként már több megyei településen is adódott példa. A miszkantusz számos talajtípuson termeszthető, és a telepítés után négy év múlva már erőst termést hoz, csak az aratás és a szállítás miatt merülnek fel költségek.

Bende Róbert hangsúlyozta, ez is egy lépés lehet az önfenntartóvá válás felé. Ugyanis a kínai energianádból biomassza készíthető, és több önkormányzati intézményben már ilyen módszerrel is fűthetnek.

forrás: beol.hu

Ajánlott tartalom

Zöldülő mezőgazdaság: fenntartható épületek

Az ipari szegmens mellett a fenntarthatóság és a környezetbarát megoldások a mezőgazdaságban is egyre nagyobb szerepet kapnak: a 2025-ös évtől elérhető „Mezőgazdasági kisüzemek beruházási támogatása” pályázati kiírás is teret enged a mezőgazdasági infrastruktúrák energiahatékonysági fejlesztéseinek. Az acélcsarnokok, mint innovatív és rugalmas megoldások, az ipari szektorhoz hasonlóan, fenntartható választást kínálnak a mezőgazdaság számára. Lássuk, milyen fenntartható előnyöket kínálnak!