A város magáncégekkel közös gazdasági társaságot alapít a megújuló energiaforrások hasznosítására.

Energiastratégiát dolgoz ki Nagykanizsa

A város magáncégekkel közös gazdasági társaságot alapít a megújuló energiaforrások hasznosítására.

Cseresnyés Péter, a város polgármestere közölte: két nagykanizsai céggel, az Aquaprofit Zrt.-vel és az e.missio Kft.-vel közösen gazdasági társaságot hoz létre az önkormányzat a megújuló energiaforrások hasznosítására.  A megállapodás értelmében felmérik a város intézményeinek energiahatékonyságát, közösen kidolgozzák Nagykanizsa energiastratégiáját és racionalizálási programját, és a megújulóenergia-szolgáltatás megszervezése is szerepel a feladatok között.

Ajánlott tartalom

Új megújulóenergia-kapacitások előtt nyit utat az E.ON répcelaki beruházása

Új transzformátor-alállomást adott át az E.ON Répcelakon.