Az Agrárminisztérium által meghirdetett Településfásítási program nagyon sikeres és jövőre is folytatódni fog - hangsúlyozta az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára kedden a Csongrád-Csanád vármegyei Csanyteleken.

Farkas Sándor: a Településfásítási program sikeres és jövőre is folytatódni fog

Az Agrárminisztérium által meghirdetett Településfásítási program nagyon sikeres és jövőre is folytatódni fog – hangsúlyozta az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára kedden a Csongrád-Csanád vármegyei Csanyteleken.

Farkas Sándor a településen tartott faültetés helyszínén elmondta, a programban az őszi idényben eddig 317 település pályázott és nyert, amellyel mintegy 6000 sorfát ültettek el országszerte. Véleménye szerint ez hozzájárul a tisztább környezethez és a jobb levegőhöz is. Az államtitkár kiemelte: a fásítási programokkal a kormány célja az, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka erdővel, fával borított terület legyen. Hozzátette, az állami erdőgazdaságok és a magán erdőtulajdonosok a pályázati lehetőségeket kihasználva mintegy 42 ezer hektár erdőt telepítettek az elmúlt időszakban Magyarországon.

A Településfásítási program – amely várhatóan jövőre is folytatódik – lehetőséget biztosít a kistelepüléseknek ahhoz, hogy különösebb anyagi teher nélkül megóvják környezetüket, szebbé és élhetőbbé tegyék a településüket – mondta. Megjegyezte, hogy a település lakóit is be szokták vonni ezekbe a programokba, hogy minél jobban megismerjék a fásítás, a környezetvédelem és a környezet szeretetének a lényegét. Erhard Gyula, Csanytelek polgármestere (független) elmondta, a településen nagy figyelmet fordítanak arra, hogy minél több fát ültessenek, mert – ahogy fogalmazott – a levegőre is vigyázni kell. Hozzátette, most 25 fát ültettek el, és már második alkalommal sikerült nyerniük a pályázaton.

Ajánlott tartalom

Káptalanfa újabb hatalmas lépést tett a hatékonyan fenntartható épületekért

A napokban sikeresen befejeződtek Káptalanfán azok az energetikai célú felújítási munkálatok, amelyekre az önkormányzat a TOP_Plusz konstrukcióban nyert el Magyarország Kormánya és az Európai Unió közös finanszírozásából származó, vissza nem térítendő mintegy 100 millió forintos támogatást. A beruházás elsődleges célja az érintett épületek energiaigényének és ezáltal rezsiszámlájának csökkentése volt, ám ezt a célt a település az épület primer energiaigényének és károsanyag-kibocsátásának további csökkentése mellett kívánta elérni.