Fatüzelésű erőműveket tervez a kormány

Japánban fatüzelésű erőművek építését tervezi a kormány, a létesítmények révén felgyorsulhat a márciusi természeti csapás után maradt romok eltakarítása és enyhülhetnek az áramellátási gondok – írta csütörtökön a Nikkei című gazdasági lap.

Japánban vidéken gyakran fából építik a házakat, az ország északkeleti területén pusztító földrengés és szökőár miatt keletkezett 20-30 millió tonna romból, törmelékből így nagyjából 5 millió tonna a fahulladék. A kormány az érintett területen, elsősorban Ivate és Mijagi prefektúrában építtetne fatüzelésű erőműveket. A hulladékfa-utánpótlás elapadása után a környező erdőségekből származó fűtőanyaggal táplálnák az egyenként 3 ezer lakás áramellátását biztosító erőműveket. A fejlesztésre azért is nagy szükség van, mert az áramigényt túlnyomórészt atomerőművek fedezik az országban, nyáron pedig a fukusimai nukleáris válság utóhatásaként komoly fennakadásokra lehet számítani – írta a Nikkei.

Ajánlott tartalom

Fenntarthatóság és energiahatékonyság az agráriparban

A feldolgozóüzemek energiaigénye jelentős, különösen, amikor egy üzemben a hűtés, a fűtés, és a HMV (használati melegvíz) egyaránt szükséges. Az ÉLIP pályázat támogatásával is elérhető innovatív hőszivattyús rendszerek kiváló megoldást nyújtanak, hiszen nemcsak a környezetterhelést csökkentik, hanem jelentősen hozzájárulnak a költség csökkentéséhez.