Fellebbez Paks II környezeti engedélye ellen a Greenpeace

A tervezett Paks II projekt környezeti engedélyét szeptember 29-én kiadta a Baranya Megyei Kormányhivatal, az Energiaklub a Greenpeace Magyarországgal közösen megfellebbezi a döntést – közölte az Energiaklub pénteken az MTI-vel.

Tájékoztatásukban felidézik, hogy a tervezett új paksi atomerőmű környezeti engedélyezési eljárása 2014 decembere óta folyik, az ügyben eljáró hivatalos hatóság a Baranya Megyei Kormányhivatal, amely határozatában kiadta a környezetvédelmi engedélyt.

Az Energiaklub és a Greenpeace már korábban ügyfélként bejelentkezett az eljárásba, és egyenként eljuttatták a hatásvizsgálattal kapcsolatos észrevételeiket a hatóságnak. Ezeket a hatóságnak a vonatkozó jogszabály értelmében kötelező figyelembe vennie – hangsúlyozták. Kifogásaik szerint a környezeti hatástanulmány számos kulcskérdést nem tisztáz, többször megalapozatlan, illetve elavult és hibás nézetekre hivatkozva teszi állításait. Így például nem foglalkozik behatóan a keletkező radioaktív hulladékok kezelésével és a Duna hőterhelésével, így éppen a legfontosabb környezeti hatások maradnak tisztázatlanok. A közlemény idézi Koritár Zsuzsannát, az Energiaklub szakértőjét, aki szerint a környezeti hatástanulmány nem járja körül megfelelően a várható komoly, a magyar társadalom egészét érintő környezeti hatásokat, ezért fellebbezik meg a hatóság döntését.

Ajánlott tartalom

Tovább erősödik a nagykereskedelmi energiapiacok felügyelete

Az Európai Unió Hivatalos lapjában kihirdették a nagykereskedelmi energiapiacok integritásáról és átláthatóságáról szóló 1227/2011/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (REMIT) módosítását, ezzel tovább erősödik a nagykereskedelmi energiapiacok felügyelete - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási hivatal (MEKH) pénteken az MTI-vel.