Fogynak a tavak Kínában

Évente húsz természetes tó szárad ki Kínában – hangzott el egy hétvégi környezetvédelmi fórumon a kelet-kínai Nankingban.

Az elsődleges okok között az éghajlatváltozást és az emberi beavatkozásokat nevezték meg a tavak helyzetéről rendezett országos szakmai fórumon. Elhangzott az is, hogy az élővizek minősége romlik, gondot jelent az üledék nagy mennyiségű halmozódása, csökken a vizes élőhelyek területe, és pusztulnak a vízi élőlények. Az ázsiai országban körülbelül 24 ezer természetes tó található, amelyek összesen 83 ezer négyzetkilométernyi területet fednek le. A szakemberek szerint fontos szerepük van, illetve lenne az ökológiai egyensúly fenntartásában, különösen az árvizek megelőzésében és a szárazság okozta károk csökkentésében. A tavak öngyógyító képessége nem elegendő ahhoz, hogy az emberi beavatkozások okozta károkat túléljék – állapították meg a vészharangot kongató szakemberek a találkozón, amelyen a 800 meghívott között jelen volt a vízforrások minisztériumának első számú vezetője is. Csen Lej kormányzati támogatást ígért a helyzet javítására.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.