A Föld órája kampány célja az energiatakarékos életmód, a tudatos energiahasználat gondolatának terjesztése - mondta Dakó Andrea, a WWF Magyarország kommunikációs igazgatója a közelgő szombat esti esemény kapcsán az MTI-nek.

Föld órája: fókuszban az energiatakarékos életmód

A Föld órája kampány célja az energiatakarékos életmód, a tudatos energiahasználat gondolatának terjesztése - mondta Dakó Andrea, a WWF Magyarország kommunikációs igazgatója a közelgő szombat esti esemény kapcsán az MTI-nek.

A Természetvédelmi Világalap (WWF) világszerte szombat este 20 óra 30-perctől rendezi meg Föld órája (Earth Hour) elnevezésű akcióját, melynek keretében több százmillió magánszemély és intézmény oltja le a villanyt egy órára, valamint kialusznak a fények a világ számos emblematikus épületén a klímavédelem és az energiatakarékosság jegyében.  „A Föld órája kampány célja az energiatakarékos életmód gondolatának terjesztése. Azt szeretnénk elérni, hogy a mindennapokban tudatosan, odafigyelve használjuk az energiát, ne pazaroljunk” – hangsúlyozta Dakó Andrea.
Mint mondta, a kampánnyal magánembereket, intézményeket, vállalatokat, ezen keresztül pedig a cégek munkatársait, beszállítóit, fogyasztóit is meg tudják szólítani. „Fontos, hogy magánemberként tegyünk az energiatakarékosságért, de a kampánynak oda kell majd vezetnie, hogy a véleményformálók, döntéshozók is magukévá tegyék a gondolatot. Ehhez persze éppen a lakossági, fogyasztói, munkavállalói nyomás vezethet el” – fejtette ki.

A WWF Magyarország kommunikációs igazgatója kiemelte a Föld órája kampány „bölcsőjében”, Sydneyben elért hatalmas haladást. Itt a kampány 2007-es elindulása óta eltelt néhány évben a díszkivilágítás lekapcsolásától eljutottak odáig, hogy a lakosság nyomására a városvezetés LED-égőkre cseréli a közvilágítást – mutatott rá.
Egy másik jó példa a látványeseményeken való túllépésre Svédország, ahol kisebb versennyé alakították az akciót – jegyezte meg. A városok maguk fogalmazzák meg, hogyan tervezik elérni a zéró karbonkibocsátást 2030-ra; idén Malmö végzett az élen, így ez a város lesz a Föld órája fővárosa Svédországban.
„Magyarország 2008-ban csatlakozott a Föld órájához. Büszkék lehetünk arra, hogy az akcióban résztvevő települések aránya tavaly az európai élvonalban volt. Ebből is látszik, hogy megvan itthon a fogékonyság a települések és a vállalatok vezetői körében” – mondta a WWF kommunikációs vezetője.

A zöldszervezet közleménye szerint az idei akcióhoz eddig 131 ország és tartomány, híres épületek és látványosságok, valamint emberek és intézmények százmilliói csatlakoztak. Kialusznak a fények mind a hat kontinensen, az összes G20 tagországban és világszerte több ezer városban. Sötétbe borul többek közt a világ legmagasabb épülete, a dubaji Burdzs Kalifa, a New York-i Empire State Building és a Times Square, a Sydney-i Operaház, a spanyolországi Alhambra, a svéd királyi palota, a zimbabwei Viktória-vízesés, a Niagara-vízesés, az Eiffel-torony és a London Eye. Magyarországon elsötétül többek között a budai Vár, a Szabadság híd, a Lánchíd, a Parlament, a Duna-korzó, az egri székesegyház és a kaposvári Nagyboldogasszony Székesegyház.
Országszerte számos rendezvény is kapcsolódik a Föld órájához, az eseményekről film készül. A rendezvényekről, csatlakozókról és általában a kampányról bővebben a www.foldoraja.hu honlapon lehet olvasni.

Ajánlott tartalom

Jó hír érkezett, ingyenes szigetelési pályázat indul!

Új lendületet kaphatnak az ingyenes lakossági födémszigetelési programok, miután az energiahatékonysági törvény módosítása révén több százezer háztartás előtt nyílik meg az út a támogatott felújításokhoz.