Golfkedvelő denevérek

A golfpályákat nem szeretik a természetvédők, mert a manikűrözött gyep gyakran a természetes élőhely helyébe lép, a növényvédő szerek pedig károsítják az élővilágot. Egy amerikai ökológus szerint a denevérek még hasznot is húzhatnak a mesterséges zöld foltokból.

Az amerikai Delaware-i Egyetem kutatója Kevina Vulinec,  és hallgatókból álló csapata 22 éjszakát töltött a környék öt golfpályáján denevérfogó hálókat felállítva és ultrahangot észlelő detektorokkal mérve a denevérek aktivitását. Az ökológus az Amerikai Ökológus Társaság  éves találkozóján számolt be eredményeiről – közölte a Science magazin hírportálja. A denevérek leginkább az akadályként szolgáló kis tavak közelében és az utakat szegélyező parkszerű területeken fordultak elő. A szúnyogban gazdag környezet és az erdőszegélyek a természetben is vonzzák a denevéreket – magyarázta Vulinec. Mivel a környék denevéreinek természetes élőhelyei egyre inkább fogyatkoznak, a golfpályák fontos menedéket nyújthatnak az állatoknak. A csapat most a golfpályák rovarállományáról gyűjt információt, kutatását pedig jövő tavasszal folytatni kívánja. Az ökológus reméli, eredményeikkel hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a pályák kezelői “denevérbarátabbá” varázsolhassák területüket, hiszen ők is profitálnak a “biorovarirtók” jelenlétéből. Szerinte nem feltétlenül megfelelő hozzáállás, ha a természetvédelem csak szidja a golfpályákat – lehetőségként is lehetne tekinteni rájuk.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.