Greenpeace aktivisták a brit parlament tetején

A környezetvédelmi aktivisták sürgetnék a törvényhozókat, hogy alakítsák át az éghajlat-változási törvényeket, még az ENSZ kulcsfontosságú koppenhágai csúcstalálkozója előtt.

Mintegy 30 Greenpeace aktivista játszotta ki a biztonságiakat vasárnap és kapaszkodott fel a híres Palace of Westminster tetejére, London központjában, több sárga zászlóval, amelyeken a környezet védelmére szólítják fel a politikusokat.

A tüntetők az éjszakát a tetőn töltötték a hétfő reggelre várva, amikor is a jogalkotók visszatértek a nyári szünetet követően.

„Muszáj ilyen akciókat szervenzi, mert tényleg fogytán az idő.” – mondta a Greenpeace ügyvezető igazgatója, John Sauven.
-„Ez az épület minden parlamentek anyjának tekinthető, az Egyesült Királyság pedig a fejlett országok egyik vezetője.”- mondta az egyik demonstrátor.

„Azt szeretnénk, ha a törvényhozóinkhoz hangosan és tisztán jutna el az üzenet, hogy ha meg akarják menteni a bolygót, akkor Koppenhágában meg kell változtatni az éghajlat-politikát.”

A december 7-18 között megrendezett éghajlat-csúcstalálkozón az Egyesült Nemzetek új globális éghajlat-szerződést fognak fogalmazni a Kiotói Jegyzőkönyv helyett, amely 2012-ben jár le.
A tűntetés egyébként békésen zajlott, a rendőrök pedig biztonságban akarták lehozni az összes tüntetőt.

Az Energiaügyi Minisztérium szóvivője elmondta, átfogó tervvel rendelkeznek, mely kihat a gazdaságra és a társadalomra is. Zöld munkahelyekbe és az energiaellátás javításába fektetnének bele.

Nem ez az első Greenpeace akció az Egyesült Királyságban. 2004 óta negyedjére tüntetnek Londonban az aktivisták. Utoljára 2008 februárjában a tervezett harmadik kifutópálya megépítése ellen, a Heathrow repülőtéren.

Ajánlott tartalom

Mol: a cég leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője

A Mol leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője: kulcsszerepet játszott az ország kutatás-termelési ágazatának kiépítésében, két és fél évtizede nagyban hozzájárul az ország energiabiztonságához. A Mol-csoport 100 százalékos tulajdonú leányvállalataként meghatározó a cég nemzetközi portfóliójában, és teljes szénhidrogén-termelésének mintegy 7 százalékáért felel - közölte a társaság az MTI-vel csütörtökön abból az alkalomból, hogy fennállásának 25. évfordulóját ünnepli idén a Mol Pakisztán.