Az újabb modellek sokkal hatékonyabbak elődeikhez képest, köszönhetően többek között a beépített termosztátoknak és az időzítőknek. A Dyson AM04 például csúcskategóriásnak számít, és futurisztikus kinézete mellett kiváló teljesítményt is nyújt. Sajnos a minőségnek elkérik az árát, ugyanis egy darab 400 dollárba (88,000 forint) kerül.
Aki a pénztárcáját jobban kímélő lehetőségeket keres, annak itt van a DeLonghi kerámiás kompakt fűtőteste, mely a szobahőmérséklet alapján energiatakarékos üzemmódba helyezhető, így 40 százalékkal kevesebb elektromosságot fogyaszt. Ráadásul a tizedannyiba kerül, mint a Dyson készüléke.
A Vornado DVTH modellje ezzel szemben azzal tűnik ki vetélytársai közül, hogy egy beépített speciális ventillátorral is rendelkezik, így gyorsabban meg tudja tölteni meleg levegővel a szobát.
A Holmes elektromos fűtőteste pedig időzíthető, így például felmelegíthetjük a fürdőszobát tusolás előtt.
A Lasko furcsa kinézetű, henger alakú kerámia radiátora ezzel szemben nem egy szobában, hanem a lakás közepén a leghasznosabb, ahol minden irányban képes hatékonyan fűteni, és még távirányító is jár hozzá.
Talán a legérdekesebb mind közül a leginkább egy zenelejátszóra emlékeztető készülék az Ambia-tól. A „sztereó” fűtőrendszer együtt is használható, de szét is választható, így a szoba két sarkában is elhelyezhetjük, vagy egyet a lábunk, egyet pedig a kezünk melegítésére használhatunk.