A MAPASZ által szervezett, 2008. évi I. Magyar Passzívház Konferencia előadásai általános tájékoztatást és a civil szerveződések társadalmi kapcsolatrendszerét illetve aktivitását érintették, míg a 2009. évi II. MPK a passzívház „elemeit” mutatta be: épülettervezés, hőszigetelés, hőhídmentesítés, nyílászárók, épületgépészet, alternatív energiaforrások.
A 2010. február 10-12. között megrendezésre kerülő Comfort Budapest Épületenergetikai Szakkiállítás 2. napjára szervezett III. Magyar Passzívház konferencia célja a témában való további elmélyülés.
Az alapokat már ismertnek feltételezve, az idei konferencia a külföldi beruházói és üzemeltetői értékelést, a passzívházakkal megvalósítható építészeti minőséget, a passzívházzá történő átalakítás lehetőségét is elemzi.
További témacsoportok a passzívházak fenntarthatósága, a részletképzések szakszerűsége, illetve természetes építőanyagok alkalmazása, ezek környezetbiológiai értékelése.
A tervezetten továbbképzésként akkreditált, kreditpontos konferencián a 5 egyetemi oktató-kutató mellett neves külföldi szaktekintélyek tartanak előadást a témában.
A 8 külföldi előadó előadása szinkrontolmács segítségével, közvetlenül magyarul is hallgatható.
A konferencia a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium Építésügyi és Építészeti Főosztálya, a BME Építészmérnöki Kar Épületszerkezettani Tanszéke, illetve az Épületenergetikai és Épületgépészeti Tanszéke, a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar, Magasépítési Tanszék szakmai védnöksége mellett szerveződik.
A Magyar Építész Kamara Szakbizottság által meghatározott pontérték: 3 kreditpont
Magyar Mérnöki Kamara elbírálása folyamatban van.