A Napenergia Plusz Program pályázói számára január 15-ig van lehetőség a támogatási kérelmek benyújtására, így érdemes mielőbb befejezni a folyamatot.
Az Energiaügyi Minisztérium pénteki közleményében figyelmeztette a Napenergia Plusz Program résztvevőit: január 15-én lejár a jogvesztő határidő, amely után nem lesz lehetőség a támogatási kérelmek benyújtására. Az előregisztrációs időszak januárban indult és júliusban zárult le, több mint 32 ezer érdeklődő jelentkezett. Ugyanakkor sokan elakadtak a pályázati folyamat különböző szakaszain, például hiánypótlásra várnak, vállalkozói szerződések megkötésével vannak elfoglalva, vagy egyszerűen nem tettek további lépéseket. A határidő kitűzésével a támogató szervezetek pontos képet kapnak a valós támogatási igényekről. Amennyiben a teljes keretet nem kötik le, az felszabadulhat más célokra, például újabb célcsoportok támogatására. Az érintetteket a Nemzeti Fejlesztési és Felújítási Központi Ügynökség (NFFKÜ) pályázati felületén is értesítik. A Napenergia Plusz Program keretében a kormány 105,8 milliárd forintot különített el a háztartások zöldenergia fejlesztéseinek támogatására. A nyári keretemelés után eddig több mint 20,5 ezer háztartás részesült támogatásban, összesen 84,2 milliárd forint értékben. A sikeres pályázók mintegy negyede már megkapta a támogatást, amely összesen 13,5 milliárd forintot tesz ki. Az eddig megvalósult projektek 19 megawatt napelemes kapacitást és 31 megawattóra energiatároló kapacitást telepítettek.
A program akár 5 millió forintos támogatást nyújt ingatlanonként napelemek és energiatárolók egyidejű beszerzésére. A fejlesztések célja a háztartások energiaköltségeinek csökkentése, önellátási képességeik növelése, valamint a villamosenergia-hálózat terhelésének mérséklése. Az ország napenergia-kapacitása 2022 óta megduplázódott, és idén meghaladta a 6 gigawattot, ami eredetileg 2030-ra volt célkitűzés. A Napenergia Plusz Programnak köszönhetően a háztartási méretű kiserőművek száma hamarosan meghaladja a 300 ezret, jelentősen hozzájárulva Magyarország energiaszuverenitásának és ellátásbiztonságának erősítéséhez. A támogatásra jogosultaknak tehát érdemes mielőbb lépéseket tenniük, hogy ne maradjanak le a pályázat nyújtotta lehetőségekről.