Kanadában esővízben és a csendes-óceáni partvidéken algákban észleltek a megrongálódott japán atomerőműből származó, növekvő - de a lakosságra nézve veszélytelen - radioaktív szennyezést.

Kanadában esővízben és algákban észleltek a fukusimai erőműből származó szennyezést

Kanadában esővízben és a csendes-óceáni partvidéken algákban észleltek a megrongálódott japán atomerőműből származó, növekvő – de a lakosságra nézve veszélytelen – radioaktív szennyezést.

Kris Starosta, a Simon Fraser Egyetem kutatója hétfőn közzétett elemzésében a jód 131-es izotópjának növekvő mennyiségéről közölt adatokat, de mint hozzáfűzte, az a  jelenlegi információk alapján nem fenyegeti az emberek egészségét. Ugyanakkor az Egyesült Államokban is növekvő szennyezettséget mértek, és több államban is arra figyelmeztették az embereket, hogy ne igyanak esővizet. A kanadai tudós szerint a Vancouver körzetében vett esőminták szennyezettségének mértéke nem éri el a kockázati szintet, s utalt arra, hogy az 1986-os csernobili katasztrófa idején mértek adatoknak csak negyede az esővíz jelenlegi szennyezettségi szintje.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.