Ha a csúcsforgalomra gondolunk, többnyire kocsik és teherautók tömkelegét látjuk magunk előtt egy kupacban, na meg az idegeskedő, csapkodó és ha kell ha nem dudáló sofőröket.
BővebbenEgerben már világít a bicikliút
Miközben az ország az olyan botrányok miatt követte a jó hétszáz millió forintból idén összekötött egri bicikliút-hálózat építési munkáit, mint az autósok által kerülőútként használt külterületi szakasz, vagy a Mátyás király úton lefelejtett aszfalt, azért jutott a projektbe jó ötlet is.
Bővebben“Bocs, hogy elkaptak minket!” – plakátgerillák a klímacsúcson
Meghekkelt hirdetésekkel tiltakozik 82 művész Párizs-szerte a klímacsúcs ellen. A Brandalism csoport a reklámiparnak a túlzott fogyasztásban és így a klímaváltozásban játszott szerepére kívánja felhívni ezzel a figyelmet és arra, hogy ideje lenne a civileknek saját kezükbe venni a klíma diskurzust.
BővebbenA Green-Go Nemzetközi Rövidfilmverseny
A bányászat káros oldalairól, a Földön hagyott lábnyomunkról és a természet jövőjéről készített kisfilmekkel lehetett pályázni az ötödik Green-Go Nemzetközi Rövidfilmversenyre. Idén 150 kisfilm érkezett körülbelül 40 országból a meghirdetett három kategóriában.
BővebbenOkoskukákat vásárol Brüsszel
Májusig 30 okoskukát telepít a brüsszeli önkormányzat a város szívébe és az uniós intézményeknek otthont adó kerületbe - jelentette kedden a La Libre Belgique belga napilap.
BővebbenOkoskukákat kap egy kínai nagyváros
Beépített wifiantennákkal rendelkező, tűz- és bombabiztos "okos" hulladékgyűjtőket helyeznek el hamarosan a Szecsuan tartományi Csengtu utcáin - számolt be a Kínai Nemzetközi Rádió.
BővebbenIngyen zöldít várost a sztárépítész
Nyolcvanhat évesen az emberek nagy része már réges-rég visszavonult. Nem így Frank Gehry, a világ egyik leghíresebb építésze. A hollywoodi filmekből ismert, aszfalttal kibélelt Los Angeles-folyót akarja revitalizálni.
BővebbenLátja-e a fától a hotelt?
Csodás képet posztolt a natgeotravel az Instagramra, hosszú pillanatokig néztem, mire rájöttem, hogy mi a varázslat benne:
BővebbenNapelemes „szuperfák” Szingapúrban – egy gyönyörű ökoparkban
A Gardens by the Bay „szuperfái” az üvegházhatás csökkentését szolgálják a fenntartható fejlődés jegyében megalkotott látványos ökoparkban.
BővebbenCsepelen hasznosítják újra a Nespresso kapszuláit
Világszerte 500 millió svájci frank befektetéssel létrejött „The Positive Cup” fenntarthatósági stratégiája részeként a Nespresso immár Magyarországon is jelentős kapszula újrahasznosítási programról számolhat be.
Bővebben
Alternativ Energia www.alternativenergia.hu