Kéken világított egy Japán folyó

A tokiói Sumida-folyó különleges ragyogást kapott, amikor több ezernyi kéken világító LED izzó úszott el hullámai tetején, ezernyi ámuló-bámuló járókelő szeme láttára.

A látvány a 2012-es Tokyo Hotaru Fesztivál keretein belül volt megcsodálható. A Hotaru fesztivál egy régi japán népi hagyományra vezethető vissza. A fesztivál ezen az éjszakáján résztvevők napenergiával feltöltött, kékes fényű LED izzókat vásárolhattak, melyeket aztán útjukra bocsájthattak a Sumida-folyó mentén. A különleges fényáradat a Tokyo Sky Tree nevet viselő hatalmas rádiótorony előtt is elhaladt, mely 2011 óta a világ második legmagasabb építménye, közvetlenül a Burj Khalifa mögött. Az ünnepség alatt a torony maga is kék fényben pompázott, hiszen tükröződő felülete visszaverte a folyó felől áramló fényt, így úgy tűnt, mintha az építmény maga is ki lenne világítva. Az égőket az esemény végeztével aztán hálókkal gyűjtötték össze. Azonban felmerül a pazarlás kérdése is: habár kétségtelenül gyönyörű látványt nyújtott ez a vízen úszó 100.000 darab égő, vajon mihez kezdenek velük ezután?

hotaru

hotaru

hotaru

Ajánlott tartalom

Mitől lehet „zöldebb” a könnyűszerkezetes acélcsarnok?

Egyre több területen érzékelhető, hogy a fenntarthatósági és körforgásos gazdálkodási elvek vállalati alkalmazása teret hódít. A legváltozatosabb iparágakban tevékenykedő gazdasági szereplők ismerik fel annak hatékonyság növelő aspektusait, akár csak egyes részterületekre kifejtett hatásait. Az acélcsarnokokat gyártó Frisomat ezeket az elveket azonban nem csupán alkalmazza, épületeik által tovább is adja ügyfeleinek.