Már ötszáz felett jár a Tiszta Fejlesztési Mechanizmus, TFM (Clean Development Mechanism) által jóváhagyott, széndioxid-kibocsátást csökkentő beruházások száma Kínában, s ezzel az ázsiai ország az első helyen áll azok között a fejlődő országok között, amelyek kihasználták az ENSZ által támogatott emissziócsökkentést célzó projekteket.
Mivel a fejlődő országokhoz képest a fejlett ipari országokban az azonos mértékű kibocsátáscsökkentést csak nagyobb ráfordítások árán lehet elérni, a TFM lehetőséget ad arra, hogy az előírt értékeket a fejlődő országokban megvalósítandó, kisebb ráfordítást igénylő, hasonló célú beruházásokkal teljesítsék. Az emissziócsökkentő beruházások között szélfarmok, napenergiával, vízenergiával és biomasszával üzemeltetett erőművek, illetve az üvegházhatást okozó ipari gázok csökkentését célzó fejlesztések is szerepelnek. Kína után 411 projekttel India a második, 156 fejlesztéssel Brazília áll a harmadik helyen.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete a Tiszta Fejlesztési Mechanizmus keretében a világon összesen 1539 emissziócsökkentő befektetést fogadott el. Kínában a fejlesztések elsősorban a víz és a nap energiáját használják ki, de a szénbányákból, illetve a szeméttelepekről származó metángázt hasznosító erőművek is létesültek. Az ázsiai országban további több száz beruházás vár az ENSZ jóváhagyására. Az eddig elfogadott kínai TFM programok értéke közel 119,5 millió tonna szén-dioxid kibocsátásnak felel meg, s ez több mint negyven százaléka az ENSZ által eddig kiadott emisszió kereskedelmi jogoknak, de az ázsiai ország összes üvegházhatást okozó gázkibocsátásának még mindig csak töredéke.