Kína óriási léptekkel halad a megújuló energia hasznosításban

Kína bejelentette, hogy a következő évtizedben meg kívánja kétszerezni a napenergia előállítást, ahelyett, hogy a nukleáris energiára koncentrálna. Az ország célkitűzése 2020-ra, hogy az össz energiakapacitásból 50 gigawattot a megújuló energiából állítsanak elő.

Kína döntését a napenergia mellett a márciusi japán földrengés, és az ebből következő atomkatasztrófa támasztotta alá. A kínai Nemzeti Fejlesztési és Reform Közösség közölte, hogy 2015-ig 10 gigawattot, 2020-ig pedig 50 gigawattot kívánnak előállítani napenergiából, ahhoz képest, hogy jelenleg ebből a forrásból kevesebb, mint 1 gigawattot termelnek. Kína jelenleg egy öt éves tervezeten dolgozik, melyben lefektetik a fejleszteni kívánt napenergia iparág irányelveit. A megújuló energiaforrások előtérbe helyezése valószínűleg jó hatással lesz majd az ország lakosainak egészségére is, lévén, hogy Kína a világ legszennyezettebb területe, mind a levegő, mind a víz terén, az utóbbi három évtized rohamos ipari fejlődése miatt. Ezzel egyetértve, az ország sietteti a több százmilliárd dolláros beruházást, és reméli, hogy 2020-ra az energiafelhasználás 15%-át megújuló energiaforrásokból fogja fedezni.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.