Kína újabb jelentős olaj- és gázmezőre bukkant a Dél-kínai-tengeren

A CNOOC, Kína legnagyobb olajipari vállalata a Dél-kínai-tenger keleti részén bukkant jelentős kőolaj- és földgázmezőre, amelynek készletei igazoltan meghaladják a 100 millió tonnát - jelentette be a vállalat.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Az olajipari óriás közlése szerint az újonnan felfedezett Hujcsou 19-6 nevű olajmező áttörést jelent Kína tengeri olajkutatásában, mert ez az ország első nagyszabású, összefüggő törmelékes olajmezője, amelyet mély és ultramély rétegekben fedeztek fel. A dél-kínai Kuangtung tartományban lévő Sencsentől 170 kilométerre található olajmező átlagosan 100 méteres vízmélységben található.

A próbafúrások napi 413 hordó nyersolajat és 68 ezer köbméter földgáz termelést eredményeztek, bizonyítva ezáltal a területben rejlő lehetőségeket – közölték.

A vállalat szerint a mély és ultramély rétegekben történő tengeri olaj- és gázfeltárás során számos kihívással néznek szembe: a magas hőmérséklet, a nagy nyomás és a komplex körülmények, például az alacsony áteresztőképességgel rendelkező klasztikus, azaz törmelékes tározók beazonosítása mind nehezítő tényezők.

Kína a Dél-kínai-tenger keleti részén történő olaj- és gázkutatásaiban sorozatos áttöréseket ért el, miután két egymás követő évben fedezett fel 100 millió tonnát meghaladó készletű olajmezőket – mondta Csou Hszin-huaj, a CNOOC vezérigazgatója.

Kína a hónap elején jelentette be, hogy a vállalat a szintén Dél-kínai-tengeren lévő Pejpu-öböl medencéjében végzett egy 4840 méter mélységű kutatófúrást, aminek során először talált a területen nagy mennyiségű kőolajat és földgázt.

Ajánlott tartalom

Kína és Magyarország új kutatóközpontot hoz létre Zalaegerszegen

Intelligens, új energiájú járművekre és energiatároló rendszerekre fókuszáló kutatási, fejlesztési és tanúsítási központot tervez létesíteni Zalaegerszegen egy kínai–magyar konzorcium.