Kóborló hópárducokat láttak Szecsuán erdeiben

Lopakodó hópárducokat fedeztek fel a délnyugat-kínai Szecsuán tartomány hegyeiben több mint 4 ezer méter magasban, a pandák élőhelyén – jelentette a Vulungi Nemzeti Park munkatársának közlése nyomán a kínai média.

A két ritka nagymacskát, feltehetően egy anyát és kölykét 4102 méteren kapták lencsevégre egy infravörös kamera segítségével még januárban. Az állatok egy szikla szomszédságába érve ásványokat nyalogattak. A park munkatársai azóta további 14 kamerát szereltek fel.

A hópárducok Kína legszigorúbban védett állatfajai közé tartoznak, és leginkább a Himalája 3 ezer és 5500 méter magas vonulatain élnek Közép- és Dél-Ázsiában.

Vadon élő hópárducot az orvvadászat és a természetes élőhelyek visszaszorulása miatt a múlt század óta nagyon ritkán látni. Egy példányról ritka fénykép készült éppen egy éve, az északnyugat-kínai Kanszu tartomány egy vadőrének jóvoltából. Akkor a 2006-ban megnyitott Annanba vadteve-rezervátumban tűnt fel a ragadózó.

A becslések szerint csupán 3500-7 ezer hópárduc élhet szabadon, és további 600-700 példány található fogságban világszerte.

Ajánlott tartalom

Áder János: alkalmazkodás nélkül teljesen esélytelen a magyar agrárium

A magyar mezőgazdaságnak időben fel kell készülnie arra, hogy a klímaváltozás hamarabb és erősebben érezteti hatásait a Kárpát-medencében, mint a bolygón általában, alkalmazkodás nélkül teljesen esélytelen a magyar agrárium - mondta Áder János a Portfolio Csoport Agrárszektor Konferenciáján csütörtökön Siófokon.