Környezettudatosan építkeznek a kínaiak az idei Sanghaji Világkiállításra

Végre elkészült Kína nemzeti pavilonja. Az épületet a 2010-es Sanghaji Világkiállításra tervezték.

A China Pavilion, melyet Oriental Crown-nak (vagyis Keleti Koronának) is neveznek, a kínai nép szellemiségét képviseli. Az épület jellegzetességei közé tartozik a passzív dizájn és az esővízgyűjtés is. Keleti Korona egyike a kiállítás öt állandó zöld épületének.
Számos pavilon épült már az expo “Jobb élet, jobb város” témakörében, és számos ilyen pavilon összpontosít a fenntartható és energiahatékony tervezésre. A China Pavilion közvetlenül az Expo Boulevrd (Expo Körút) és a Sun Valleys (Nap Völgyek) mellett helyezkedik el, amely a kiállítás középpontja.

Ugyanolyan pirosra festették, mint a Forbidden City-t (Tiltott Város), s a Keleti Korona 4 pillére és 6 emelete magasra terjeszkedik. A 30 méter magas tető 56 faelemből áll. Az 56 elem az 56 kínai kisebbségi csoportot szimbolizálja. Ezen kívül kilenc hajtogatott írás, az épület felületén a kínai tartományok rövidített nevét ábrázolja.
Az épületet, melyet He Jingtang,  a Dél-Kínai Műszaki Egyetem Építészeti Akadémiájának igazgatója tervezte számos energiatakarékos funkcióval rendelkezik. Ilyen a természetes szellőztetés, valamint árnyékoló. Továbbá, a tetőszerkezet képes esővíz gyűjtésére.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.