Közeleg a parlagfű szezon

Magyarországon 700 000 hektár körül van az erősen fertőzött földterületek nagysága, de valamilyen mértékben szinte minden mezőgazdasági területen megtalálható ez az allergén növény. „A hivatalnak – bár hatáskörébe tartozik – nem a szankcionálás az elsődleges célja, hanem annak tudatosítása, hogy, ha a jó gazda figyelmességével, mindenki karban tartja a saját területét, akkor a helyzet viszonylag könnyen kezelhetővé válik. Olyan problémával állunk szemben, amelynek leküzdése megköveteli a szemléletváltást. A leghatékonyabban úgy lehet megszabadulni tőle, ha tövestől tépik ki a növényt és kaszálással is csökkenthető a pollenszóró területek száma. Nagyon fontos egészségvédelmi szempontból azonban az, hogy ez még a virágzás előtt megtörténjen.” – mondta Jordán László az Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal országos növényvédelmi főfelügyelője.

 
Az az állampolgár, aki nem tudja, hogy hogyan kezdjen neki a mentesítésnek, az a szakszerű védekezés végrehajtása érdekében a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagjaihoz illetve a Megyei Kormányhivatalok Növény-és Talajvédelmi Igazgatóságaihoz fordulhat tanácsért, ahol a szakemberek minden lehetséges segítséget megadnak az érdeklődőknek. Magyarország parlagfű tekintetében Európa legfertőzöttebb területének tekinthető. Az elmúlt 12 évben a betegek száma megkilencszereződött, hazánkban mintegy 2 millió ember érzékeny, ennek körülbelül 1/3-a súlyos allergiás és rohamosan nő az asztmás betegek száma is.

Ajánlott tartalom

Láthatatlan hatás: közvetlen kapcsolat van a légszennyezés és a csökkenő születésszám között

A légszennyezés nagymértékben befolyásolja az életünket és az egészségünket is – de vajon tényleg tudjuk, hogy mekkora hatása van?