Magyarország csatlakozik az Európai Elektromobilitás Szövetséghez

Magyarország azzal, hogy az európai szervezet tagja lett, behozhatja ötéves lemaradását az elektromobilitási iparágban.

A Magyar Elektromobilitás Szövetség csatlakozott a Európai Elektromobilitás Szövetséghez – az erről szóló megállapodást a második Magyar elektromobilitás napon írták alá csütörtökön Budapesten.

Ungár János, a Magyar Elektromobilitás Szövetség nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnöke az aláírást követően az MTI-nek elmondta: Magyarország azzal, hogy az európai szervezet tagja lett, behozhatja ötéves lemaradását az elektromobilitási iparágban.

Hozzátette: az elektromos járművek technológiai fejlődésében, illetve elterjedésében 2017 lehet a fordulópont, amelyre az ország többek között a rendszeres tapasztalatcserével és szakmai párbeszédekkel készülhet fel.

A tagok lehetőséget kapnak, hogy bekerüljenek az elektromos mintaprojektekbe, és részt vegyenek az elektromos hálózat kialakítását segítő nemzetközi együttműködésben – mondta.

Az alelnök úgy vélte, hogy az elektromos hálózatról tölthető autók ára a következő 4-5 évben jelentősen csökkenhet, mivel a legnagyobb költséget jelentő akkumulátorokat folyamatosan fejlesztik. Bert Wittkamp, az Európai Elektromobilitási Szövetség főtitkára rámutatott, hogy míg 2010-ben csak 1000 elektromos autó volt Európában, tavaly 200 ezer e-jármű közlekedett az európai utakon és idén pedig további 60 százalékkal nőhet számuk.

Hozzáfűzte, hogy még így is csak az autók 1 százaléka elektromos, azonban ez az arány hamarosan változhat, az akkumulátorok olcsóbbá válása, a kínálat folyamatos növekedése, valamint az elektromos autók gazdaságra és környezetvédelemre gyakorolt kedvező hatása miatt.

A sajtótájékoztatón kiosztott közlemény szerint a PwC Magyarország előrejelzésében arra számít, hogy 2023-ra több mint 55 ezer elektromos hálózatról tölthető jármű közlekedik majd a magyar utakon, az elektromosautó-használat elterjedését ösztönző intézkedések eredményeként azonban akár 80 ezer e-jármű is lehet Magyarországon.

Ajánlott tartalom

Nem teljesült tavaly az elektromos autók piaci részarányára megszabott brit előírás

Az eladások jelentős emelkedése ellenére nem teljesült tavaly az elektromos autók minimálisan elérendő piaci részarányára megszabott brit kormányzati előírás. A brit közlekedési miniszter ugyanakkor hétfőn hivatalosan megerősítette, hogy 2030-tól nem lehet belsőégésű motorral működő új személyautókat forgalomba helyezni Nagy-Britanniában.