Meddig mehetünk el? – Országos Környezetvédelmi Konferencia

2009. október 13-14. A Föld ökoszisztémájának, környezeti állapotának két nagy terhet kellene elviselnie: a civilizált emberiség túl nagyra nőtt ökológiai lábnyomát, és a fokozódó vízhiányt. Ezek a bajok a túlzott ipari termelésből, a mi határtalan fogyasztásunkból, „eszement” életmódunkból fakad, és szorosan összefügg a klímaváltozással.

A KÖVET Egyesület és a MTESZ Fejér Megyei Szervezete összefogásával megrendezésre kerülő konferencián az ökolábnyom, a földvíz témaköréről hallhatunk előadásokat, kerekasztal-beszélgetéseket. Olyan kérdésekre keressük a választ, hogy mit mutat meg az ökológiai lábnyom mérete és hogyan lehet ezt alkalmazni; mit kellene tennünk, hogy fenntarthatóan éljünk; hogyan használjuk a földet, mint a legősibb természeti erőforrást; mit jelent a vízhiány; hogyan biztosíthatjuk vízkészleteink megőrzését stb és a .

Konferenciánkon szeretnénk megjeleníteni a MTESZ által képviselt tudományos szemléletet valamint a KÖVET gyakorlatias, a vállalatok működését befolyásoló megközelítését. Egyúttal közös rendezvényünkkel példát szeretnénk adni az összefogásra is.

A kétnapos rendezvény KÖVET-találkozó is egyben, ahol a KÖVET tagvállalatok képviselőinek és az érdeklődőknek lehetőségük lesz időt szakítani beszélgetésre, eszmecserére, jövőtervezésre.

Jelentkezési határidő: 2009. október 1.
További részletek a rendezvény oldalán »

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.