Magyar Pelletszövetség alakult 12 alapító, szervezet és magánszemély részvételével Nagykanizsán - tájékoztatta az MTI-t az újonnan létrejött szervezet.

Megalakult a Magyar Pelletszövetség

Magyar Pelletszövetség alakult 12 alapító, szervezet és magánszemély részvételével Nagykanizsán - tájékoztatta az MTI-t az újonnan létrejött szervezet.

A szakmai szövetség Bodri Gabriellát, a budapesti székhelyű, jelentős magyarországi pelletkészülék-gyártó kapacitással is rendelkező Edilkamin International Kft. ügyvezetőjét választotta elnökéül. Az egyesületi formában működő szövetség fő célja a pellet használatának népszerűsítése, a pellettel, mint megújuló energiahordozóval kapcsolatos ismeretterjesztés, tudatformálás. Az alapító szervezetek között találhatóak hazai pellet– és pelletkészülék gyártó és forgalmazó vállalkozások, megújuló energiával foglalkozó szakértők, intézmények és közhasznú szervezetek – olvasható a szövetség közleményében.

Az alapítók célként határozták meg a pellettel kapcsolatos akkreditált magyar minőségbiztosítási rendszer kidolgozását, hogy csak jó minőségű alapanyagok és készülékek nyerhessenek teret a hazai piacon. Feladatul tűzték ki az épületgépészek, építészek és érdeklődő szakértők számára tanfolyamok, képzések szervezését,
információs honlap üzemeltetését, a hatósági és fogyasztóvédelmi szabályozások kidolgozásában való aktív közreműködést is.

A fokozott érdeklődésre tekintettel a szervezet az év végére további 15-30 új taggal szeretné növelni az egyesület létszámát. Burján Emese, a szervezet alapítását kezdeményező Pannon Pellet Kft. munkatársa az MTI-nek elmondta: a szövetség a jelenlegi pelletgyártók mintegy 80, a pellettel működő kandallók és kazánok gyártóinak pedig 70, illetve 80 százalékát tömöríti.

A cég honlapján található leírás szerint a megújuló energiaforrásnak számító pellet 100 százalékban természetes fa illetve biomassza alapanyagból sajtolt, hat milliméter átmérőjű, henger alakú granulátum, mely rendkívül jó égési tulajdonságokkal rendelkezik. A fapelletet fűrészporból és faforgácsból préselik össze nagy nyomáson, kötőanyagként a fában természetesen jelenlévő lignin szolgál, semmilyen hozzáadott mesterséges anyagot nem tartalmaz. Égetéséhez speciális kazánra vagy kandallóra van szükség, de égése során mindössze annyi szén-dioxid szabadul fel, amennyit a fa élete során megkötött, és ami a természetes korhadása során amúgy is felszabadulna.

Ajánlott tartalom

Áramot termel és árnyékot ad: miért választják egyre többen a napelemes parkolótetőket?

Még közel sem olyan sok tetőn jelentek meg napelemek itthon, mint tőlünk nyugatabbra, de máris itt egy másik remek lehetőség. Napelem ugyanis máshová is kerülhet, mint családi házak vagy középületek tetejére.