A méhek ajándékának hála bőrünket könnyedén és alaposan ápolhatjuk otthon, kozmetikus segítsége nélkül.

Mézes maszkok mindenkinek

A méhek ajándékának hála bőrünket könnyedén és alaposan ápolhatjuk otthon, kozmetikus segítsége nélkül.

A méz természetes nedvesítőszer, mely hidratálja és hihetetlenül simává teszi a fáradt bőrt is.
Maszkok fontos részt képeznek a bőrápolási rutinban, mert mély tisztítják a bőrt és eltávolítják az elhalt sejteket.

Elég hetente egyszer maszkot kenni magunkra, de nem árt a rendszeresség sem. Hetente néhány percet vesz igénybe a folyamat, az eredmény pedig a tiszta, egészséges bőr.
A maszkok alkalmazása esetén fontos, hogy kerüljük ki a szem környékét, mert azon a környéken igen érzékeny a bőr. Amennyiben lehetséges, használjunk helyi és szerves összetevőket.

Normál bőr esetén a méz mesés eredményeket produkál. Helyezzünk egy darab ruhát meleg vízbe, és nedvesítsük be az arcunkat és a nyakunkat. Kenjük fel a mézet, és hagyjuk a bőrünkön kb. 15-30 percig. Öblítsük le langyos vízzel, majd mossunk arcot hideg vízzel. Ha hetente egyszer használjuk, bőrünk puha és ragyogó lesz.
Száraz bőrtípusra jobb, ha a mézet a zabbal, joghurttal és őrölt mandulával keverjük. Vigyük fel a bőrre, hagyjuk rajta 5 percig, majd mossuk le langyos vízzel.

*Keverjünk össze 1 evőkanál mézet 1 tojássárgájával, ½ teáskanál mandulaolajjal és 1 evőkanál joghurttal. A méz kisimítja, a tojás-és a mandulaolaj hidratálja, és joghurt finomítja és feszesebbé teszi a bőrt. Vigyük fel az arcunkra, hagyjuk rajta öt percig, és mossuk le langyos vízzel.
A joghurt tejsavtartalmának köszönhetően krémes alapot ad a maszknak. Ezenkívül csökkenti a baktériumokat a bőrön.

*A másik variáció az, hogy összekeverünk 2 evőkanál mézet 2 evőkanál mandula olajjal, 5 csepp rózsa illóolajjal, valamint 1 csepp E-vitamin olajjal. Masszírozzuk be megtisztított arcunkba és nyakunkba. Pihenjünk 15 percig, majd öblítsük le langyos vízzel.

*Zsíros bőr esetén keverjük össze ½ csésze finom zablisztet annyi mézzel, amennyiből egy massza lesz. Öntsünk hozzá kevés rózsavizet, ha túl tömény. Tisztítsuk meg az arcunkat és vigyük fel a maszkot. Pihenjünk vele körülbelül 30 percig, majd távolítsuk el langyos vízzel és egy puha ruhával.

Ajánlott tartalom

Tavasszal csaknem 45 ezer diák vesz részt az Iskolában az Erdő Programban

Újabb 500 helyszínen folytatódik az Iskolában az Erdő Program.