Mol: a jövő mobilitásához sokszínű és fenntartható üzemanyag-portfólióra van szükség

A közlekedés jövője a változatos és fenntartható üzemanyag-portfólióban rejlik; a Mol-csoport elkötelezett a megújuló energiaforrások részarányának növelése iránt mobilitási projektjeiben, valamint az elektromobilitási projektjeinek további fejlesztésében – közölte a vállalat pénteken az MTI-vel.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

A Mol felidézte: hosszú távú stratégiájának egyik kulcsfontosságú pillére, hogy hagyományos üzemanyag-szolgáltatóból átfogó mobilitási szolgáltatóvá váljon. A vállalat évente mintegy 200 ezer tonna bioetanolt és közel félmillió tonna biodízelt kever össze, amely évente több mint 1,5 millió tonnával csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást – ismertették. További fenntarthatóbb üzemanyagok előállítása érdekében a társaság folyamatosan tesztel új alapanyagokat a co-processing területen, például a használt gumiabroncsokból feldolgozott pirolízis olajat. Emellett a közösen tulajdonolt komáromi Rossi Biofuel gyár is biodízelt szállít a Mol százhalombattai és pozsonyi finomítóinak. A gyár különféle zsíros hulladékokat és maradványokat dolgoz fel, és évente akár 50 ezer tonna fejlett biodízelt képes előállítani.

A vállalat kulcsfontosságú ipari szereplőkkel együttműködve fenntartható repülőgép-üzemanyagot (SAF) is tesztel, valamint az e-üzemanyagok, konkrétan a nem biológiai eredetű megújuló repülőgép-üzemanyagok, például az e-kerozin előállításának lehetőségeit kutatja – közölték. A fenntartható mobilitás iránti elkötelezettség részeként a Mol folytatja a Mol Plugee elektromosjármű-töltőhálózatának bővítését, amely már több mint 400 töltőponttal rendelkezik Európa-szerte. Az elektromos járművek iránti kereslet növekedésével párhuzamosan a vállalat gyorsan fejleszti infrastruktúráját. Az európai CEF program keretében a Mol a közeljövőben ultra-gyors töltőket telepít hat magyar és egy szlovén autópálya-helyszínen. A társaság aktívan járul hozzá a fenntartható nagyvárosi mobilitáshoz, például a Mol Limo autómegosztó szolgáltatással. A szolgáltatás 600 járműből álló flottával, több mint 100 ezer regisztrált felhasználóval rendelkezik, és környezetbarát alternatívát kínál az autózásra, segítve a városi forgalmi dugók enyhítését és a károsanyag-kibocsátás csökkentését. A Mol Bubi biciklimegosztó szolgáltatás szintén a vállalat által támogatott kezdeményezés, amely zöld alternatívát kínál a városi ingázók számára. A szolgáltatás 2460 kerékpárt kínál 211 helyszínen a városban, lehetővé téve a lakók számára, hogy könnyen és rugalmasan használható, környezetbarát közlekedési formát válasszanak – emelte ki közleményében a társaság.

Ajánlott tartalom

EM: a következő hetekben kiderül, melyik vidéki településeken létesül biztosan új e-töltőállomás

A következő hetekben kiderül, melyik vidéki településeken létesül biztosan új e-töltőállomás - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) szombaton az MTI-vel.