Az Amerikai Kémiai Társaság konferenciáján bemutatták a legújabb technológiát a mobiltelefonok feltöltésére, mellyel a jövőben a reggeli torna vagy az esti séta közben mozgási energiával, de a szívverés és vérkeringés segítségével is feltölthetjük készülékeinket.
Tulajdonképpen a módszer minden körülmények között alkalmas az energiatermelésre, amíg van mozgás.
Az alap, az a természetes tény, hogy a test mozgása mechanikus energiát termel. Ezt lehet átalakítani a nanogenerátor alkalmazásával a kisebb mobilkészülékek töltésére. A nanotechnológiai eszköz a cink-oxid nanohálózatából áll, ez a hálózat mindössze 1/5000-e az emberi haj átmérőjének, és piezoelektromos tulajdonságokkal rendelkezik. Hajlítás, feszítés, nyomás hatására kismértékű elektromos feszültséget produkál, ám a Georgia Institute of Technology tudósai olyan minigenerátorokat alkottak meg, melyek a környezeti hatásokat is képesek feldolgozni, legyen szó alacsony frekvenciájú rezgésekről vagy könnyű szélmozgásokról. További előnyei az apró hálózatnak, hogy számtalan felületbe integrálható, a fém, a kerámia, a polimer, a különböző ruhaanyagok és a sátorhuzat tesztelése is pozitív eredményt mutatott.
Az iPodok és BlackBerry-k töltése mellett védelmi feladatok segítésére is fordítható a technológia. A katonai hadműveleti területek gyakran nem alkalmasak az elektromos készülékek folyamatos energiaellátására. A fokozott biztonságot igénylő elektronikus berendezések töltésére tökéletesen megfelelhetnek a nanogenerátorok, ráadásul az energiaellátás folyamatos és szimultán. Ebben a tekintetben azonban a technológia még fejlesztésre szorul, javítani kell a kimeneti feszültség és a teljesítmény mértékét.