Áramot termel és árnyékot ad: miért választják egyre többen a napelemes parkolótetőket?

Még közel sem olyan sok tetőn jelentek meg napelemek itthon, mint tőlünk nyugatabbra, de máris itt egy másik remek lehetőség. Napelem ugyanis máshová is kerülhet, mint családi házak vagy középületek tetejére.


Az energiahordozók árának általános emelkedése vagy éppen a klímaváltozás hatásai egyre inkább rákényszerítik a vállalkozásokat arra, hogy újragondolják működésük energiaigényét. Tapasztalatok alapján egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a fenntarthatóság nemcsak a költségekben, hanem hosszú távon a stratégiában is előnyt jelent: az elmúlt években a megújuló energiára építő infrastruktúra kiépítésének térhódítása egyre szélesebb rétegekben jelenik meg. A könnyűszerkezetes építésben szakértő Frisomat új, Magyarországon is elérhető napelemtartó acélszerkezetei olyan korszerű és környezetbarát megoldást kínálnak, amelyek parkolók, piacok, ipari vagy akár szabad földterületek lefedésére is alkalmasak, miközben az esztétika, funkcionalitás és fenntarthatóság hármas szempontjait egyszerre teljesítik.

Az acélcsarnokokat gyártó vállalat által a közelmúltban fejlesztett, hidegen hengerelt acélból készült, moduláris napelemtartó rendszerek lehetőséget adnak arra, hogy akár egyetlen beruházással hosszú távon is stabil, zöldenergia-alapú működésre térjen át az építtető vállalkozás.

Acélbiztos válasz a zöldre váltás kihívásaira

Mit érdemes tudni a gyártó acélépítési technológiájáról? Elsősorban fontos megemlíteni, hogy a Frisomat rendszerei jelentősen kevesebb alapanyagot igényelnek, mint a hagyományos, melegen megmunkált acélszerkezetek, miközben azonos szilárdságot és hosszú élettartamot biztosítanak. A gyártás során kizárólag zöldenergiát használnak, az acélszerkezeti elemek pedig teljes mértékben újrahasznosíthatók. Az összeszerelés gyors, a precíz méretezés miatt szinte hulladékmentes, és akár egyetlen szerelőcsapat is néhány hét alatt telepíthet egy alap épületrendszert, a napelemtartó modellek esetében ez pár napra is csökkenhet. A tartószerkezetek tervezésénél a gyakorlati használhatóság elsődleges szempont volt: a rejtett kábelvezetés, karbantartásmentes, horganyzott acélelemek és az ütésálló kialakítás biztosítják a hosszú távú, megbízható működést.

Minden rétegében előnyös: arculatban, működésben, hatékonyságban

A napelemes rendszerek az áramszámlák csökkentésén túl szinte azonnali és jól érzékelhető előnyöket nyújtanak. A fedett parkolók nemcsak védik a járműveket, de lehetőséget nyújtanak elektromos töltőpontok kiépítésére is. A vállalatok ezzel nemcsak működésüket, de üzleti arculatukat is modernebbé, korszerűbbé tehetik. Mindezek a lépések gyors megtérülést és hosszú távú gazdasági stabilitást biztosítanak, különösen, ha a beruházásokat – akár részben – támogatási forrásból is lehet finanszírozni.

Fókuszban a napelemes tartórendszerek

A Frisomat új fókusza, a napelemtartó rendszerek bemutatása időszerű lépés, amely érdemben támogatja a hazai vállalkozások fenntarthatósági törekvéseit. Az olyan modellek, mint a TERRA vagy a YCON, könnyedén igazíthatók az egyedi méret- és tájolási igényekhez is. Ez a rugalmasság lehetővé teszi, hogy kisebb projektektől a nagy volumenű beruházásokig bárki megtalálja a számára megfelelő megoldást. A teljesen moduláris rendszertervezés az egyszerűbb kivitelezés mellett a jövőbeli bővítést is előkészíti, így valóban hosszú távra szóló befektetést jelenthet.

A Frisomat napelemtartó acélszerkezetei egy új megközelítést kínálnak, lehetővé téve a vállalkozások számára, hogy megtegyék az első lépéseket a fenntartható működés felé, ezzel párhuzamosan tudatosan készüljenek a jövő energiapiaci kihívásaira.

A Frisomat által gyártott tartószerkezeteket és napelemek fogadására tervezett acélcsarnokokat IDE KATTINTVA ismerheti meg részletesen.

 

 

 

 

 

(x)

Ajánlott tartalom

Miért telepítenek napelemet a magyarok? Meglepő eredményre jutottak!

Egy új kutatás szerint a közép-európai lakosság gazdasági túlélési stratégiaként telepít napelemet, válaszul az energiaár-emelkedésre és a bizonytalan állami energiapolitikára.