Napelemmel működő autót tesztelnek

Napelemmel működő autót tesztel egy német start-up- a Sion kasztnijába összesen 330 panelt építettek, amelyek beborítják a tetejét, így használat vagy parkolás közben is töltődik akkumulátora.

Ezzel kitűnik a többi, jelenleg kapható elektromos autótól. A Sion kifejlesztője, a Sono Motors szerint az autót napenergiával, hagyományos áramforrásokról és egy másik Sionról is fel lehet tölteni. Az autóban a műszerfalba épített moha segíti a levegő tisztulását. A Sion ára mintegy 20 ezer euró körül lesz, gyártását 2019-ben fogják elkezdeni. A Sono Motors szerint máris ötezer megrendelésük van. Hátránya azonban, hogy csak feketében lesz kapható, hogy a napelemek képesek legyenek működni, írta az euronews.com.

Ajánlott tartalom

Rekordévet zárt a Toyota Európában: több mint 1,2 millió eladott jármű 2025-ben

A Toyota Európa (Toyota Motor Europe - TME) történelmi rekordot jelentő több mint 1 229 000 új autó értékesítésével zárta a 2025-ös naptári évet.