Több helyen hallottam már, hogy milyen gazdaságtalan és környezetszennyező a napelemmel, mint zöldenergiával termelt áram tárolása – hiszen az akkumulátorokat 3-5 évente cserélni kell, drága, ráadásul utána veszélyes hulladéknak minősülnek.
Az egyik hozzászóló is ezt vetette fel, így visszatérve kicsit technológiai oldalra talán érdemes kifejteni a tárolási lehetőségeket.
Nos igaz, hogy az akkumulátoros tárolás megöli az egész napelemes rendszer zöld voltát. De szerencsére semmi szükség erre kis rendszerek (házak) szintjén – kivéve persze a dzsungelben, vagy néhány megmaradt tanyán az Alföldön, de ezek teljes kapacitása ezrelékei a lehetséges napelemes piacnak.
A zöldáramot lakossági rendszereknél vissza kell táplálni az elektromos hálózatba, ha éppen nem tudjuk felhasználni (pl. a déli órákban, amikor jellemzően a családok otthon sincsenek és közben a napelemes rendszer csúcsra jár). Teljesen felesleges, költséges és környezetet szennyező megpróbálni akkumulátorral tárolni, kivéve az említett néhány tanyasi esetet. A felesleg tárolására ott az áramszolgáltató hálózata, aki átveszi és megveszi tőlünk a fel nem használt kWh-kat nyáron, gyakorlatilag zöld akkumulátorként.
A cikk folytatása itt olvasható.