Napelemparkot adtak át a debreceni repülőtér mellett

Az MVM Csoport megújuló energiatermeléssel foglalkozó tagvállalata, az MVM Zöld Generáció Kft. 28,8 megawatt beépített teljesítményű fotovoltaikus kiserőművet – napelemparkot – épített Debrecenben, a beruházást hétfőn adták át a helyi repülőtér és a déli ipari övezet közötti területen.

Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere emlékeztetett rá, hogy a korábbi Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM), az MVM és a város együttműködésében valósult meg a napelempark, amelynek felépítéséhez az önkormányzat 52 hektáros területet biztosított a legnagyobb, 710 hektáros ipari parkjában. Hozzátette: az 52 ezer napelempanel üzembe helyezése 15 ezer háztartás energiaigényét fedezi, és évente több mint 33 ezer tonnával csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást. A polgármester azt mondta, a magas energiaárak rákényszerítik a településeket, hogy az energiagazdálkodásukban minél nagyobb mértékben támaszkodjanak a megújuló energiaforrásokra.

Debrecenben ezért megkezdték két újabb, összesen mintegy ötvenezer négyzetméteren magvalósuló önkormányzati napelempark tervezését – jelentette be Papp László, megjegyezve, hogy a jövőben a helyben előállított és tárolt energia kulcsfontosságú lehet az elektromos meghajtású közösségi közlekedés működtetésében. Varga László, az MVM Zöld Generáció Kft. ügyvezető igazgatója az avatást megelőző projektzáró rendezvényen jelezte: a beruházás összköltsége 11,520 milliárd forint, amihez 4,297 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyertek el az Európai Unió Környezeti és energiahatékonysági operatív programja (Kehop) pályázatán. A fejlesztést 63 százalékban saját forrásból finanszírozta az MVM Csoport – tette hozzá.

Ajánlott tartalom

Az alumínium tolóajtókat egyre többen keresik – nem véletlenül!

Az alumínium szerkezetek szerepe a fenntartható építkezésben egyre hangsúlyosabbá válik. A modern építőiparban az energiahatékonyság és a környezetvédelem kulcsfontosságú tényezők, amelyek napjainkban konkrétan meghatározhatják a vállalkozások versenyképességét és hosszú távú helytállóságát. Az alumínium nyílászárók olyan innovatív megoldások, amelyek nemcsak esztétikusak és funkcionálisak, hanem pusztán a beépíttetésükön keresztül hozzájárulhatnak az épületek energiahatékonyságának javításához is.