Napenergiát és esővizet hasznosít az új diósgyőri stadion

Ez a 21. századi aréna a várost szimbolizálja, amelynek minden adottsága megvan ahhoz, hogy nagy tetteket vigyen véghez. Miskolcon lehet nagyot álmodni, de az álmok igazán csak akkor érnek valamit, ha megvalósulnak. Az új diósgyőri stadion pedig egy megvalósult álom – mondta a találkozó előtt tartott ünnepélyes megnyitón Kriza Ákos.

A Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC élvonalbeli labdarúgó-mérkőzéssel avatták fel  a hazai csapat közel 15 ezer férőhelyes új stadionját. A stadion nézőterének legfelső sora 13 méter magasan van, a tető legmagasabb pontja 21 méter, a stadioné pedig 27 méter. A 18 belépőkapun keresztül a szurkolók gyorsan és biztonságosan juthatnak a lelátókra. A rajongók kényelmét 15 női-férfi mosdó, a lelátók alatt pedig 16 büfé – összesen 150 méternyi kiszolgálópulttal – biztosítja.

A beszámoló szerint az építkezés során 23 400 négyzetméter, tehát csaknem három futballpályányi alumínium burkolatot használtak fel. Beépítettek 1580 tonna acélt, ez több mint a teljes miskolci villamos flotta összsúlya. A hosszú távú, gazdaságos üzemeltetés érdekében az aréna küzdőtere és a főépület helyiségei is többféle célra használhatók, így sport- és kulturális rendezvény, családi vagy más esemény is rendezhető bennük. A lehullott csapadékvizet a stadion tetőszerkezete összegyűjti, így az esővízzel öntözik a játékteret és a parkolóterület füves részeit. A létesítmény áramellátását napelem rendszer segíti. A stadion a kormány 2015-ös rendelete alapján nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásként épült fel, a költsége 13 milliárd forint.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.