Napkitörés okoz mágneses vihart a Földön

Egy erős napkitörés mágneses vihart okoz a Föld térségében; a jelenség kedden éri el a maximumát – jelentette be az amerikai óceán- és atmoszféra kutató intézet (NOAA).

A világűr klímáját előrejelző központ vasárnap délután észlelte a napkitörést, a napszél egy órával később érte el a Földet, és hétfő hajnalig folyamatosan erősödött. A Föld mágneses terére már előzőleg hatást gyakorolt egy január 19-i kitörés. A központ szerint majdnem biztos, hogy mágneses vihar lesz, amely kedd hajnalban gyakorolja a legnagyobb hatást a Föld mágneses terére. A jelenség gondokat okozhat a műholdak működésében, és külön kényelmetlenséget jelent az űrben tartózkodó asztronauták számára. A napkitörések intenzitása 2005 óta most a legnagyobb.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.