Miyazawa Tetsu és Ichimura Shigenori tervezőpáros legújabb találmányai a BioPhone és a Trypoxy. Kinézetük és nevük hangzata alapján, mintha környezetkímélőek lennének, de sajnos nem. Technológiájuk és tervezésük azonban említésre méltó.

Nem bio a Biophone

Miyazawa Tetsu és Ichimura Shigenori tervezőpáros legújabb találmányai a BioPhone és a Trypoxy. Kinézetük és nevük hangzata alapján, mintha környezetkímélőek lennének, de sajnos nem. Technológiájuk és tervezésük azonban említésre méltó.

Amikor a BioPhone koncepciója feltűnt a technológia piacán, mindenki azt hitte, hogy alkatrészei és előállítása abszolút környezettudatosak. A név sajnos becsapós, de mégis lehengerlő a találmány.  Az igazi ok, amiért a telefont alkotói a bio jelzővel illetik, egészen meglepő, ugyanis a telefon külső borítása szinte él. Felső részét egy olyan puha anyagból készítették, melyben „elektronikus izmok” futnak. A borítás olyan hajlékonyan mozog, mintha egy emberi nyelv lenne. Amikor bejövő hívás, vagy e-mail érkezik, a telefon úgy jelzi, hogy hajlékony „fülecskéje” megemelkedik, és alatta láthatóvá válik a hívó neve, vagy az e-mail feladója. A szamárfül megérintésével, kinyílik a telefon, ezzel is megkönnyítve, és gyorsabbá téve a telefon felvételét. Internethasználat és videózás közben az elastomerből (speciális gumi) készült felület hátrahajtható, mintha egy újságot fognánk egy kézben, és a vezérlés is megoldható egy ujjal.

A második modell a Trypoxy. Direkt az egykezes használatra van kifejlesztve. A legtöbb érintőképernyős telefon használatánál – ha nem is minden esetben – de szükség van mind a két kézre, a Trypoxynál azonban nem. A mutató és a középső ujj közé illesztve biztonságosan meg lehet tartani, úgy, hogy közben a használat is kényelmes. Kíváncsian várjuk, mikor valósul meg a koncepciók nagyobb tömegű gyártása. Egyes találgatások szerint a Bio Phone lesz a már ősréginek számító Motorola StarTac 2.0-s verziója.

trypoxy

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.