Nem fogja elhinni, hova kerül ez a rengeteg tengeri szemét

Tragikus megállapításra jutottak brit kutatók, akik szerint a nehezen bomló, vízi szennyeződést képező PET palackok és nylonzacskók már a mélytengerekig jutottak.

Egyre több műanyaghulladék jut el a mélytengerekbe – írja az Open Science szaklapban megjelent tanulmányra hivatkozva a Spiegel. A brit tengerkutatók szúrópróbaszerű mintavételei szerint az utóbbi években drámaian megnőtt a műanyagrészecskék aránya, a tengerfenék egy négyzetkilométernyi egységére leosztva számuk milliárdos nagyságrendű. Az északi tengerektől kezdve az óceáni régiókat is lefedő mérések szerint a műanyaghulladék egyre csak halmozódik a természetes vizekben, mivel az ilyen típusú mesterséges szemét évtizedes, esetenként évszázados bomlási ideje nem teszi lehetővé az arányos öntisztulást.

forrás: hvg.hu

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.