Nézegessen lenyűgöző napelem farmokat a világ minden pontjáról

Mutatunk tíz elképesztő napelem farmot a világból.

Napelemes rendszer most, akár 50% állami támogatással! Kalkuláljon itt ingyenesen (x)

Lehet, hogy nem a küllem a legelső, ami eszünkbe jut a napelemparkokról, pedig léteznek olyanok a világban, amelyeket nagyon ügyesen terveztek meg, és amelyek azon túl, hogy zöld energiát biztosítanak, nagyon szépek is.

  1. Germasolar Farm (Sevilla, Spanyolország)

A Germasolar Farm Sevilla külvárosában található. A napelemek koncentrikus körökben veszik körbe a középső tornyot, az egész elrendezés a magasból már majdnem optikai illúziót kelt a megfigyelőben. A szolárfarm építését az Európai Bizottság támogatta, és képes napsütés nélkül is akár 15 órán keresztül áramot termelni.

  1. A Mohammed bin Rashid Al Maktoum Szolárpark (Dubai, Egyesült Arab Emírségek)

Ez a szolárpark a világ legnagyobb összefüggő, egy területen található napelemparkja. Az évtized végére 5000 megawatt áram termelésére lesz lehetőség a segítségével. Becslések szerint minden egyes évben 6,5 millió tonna károsanyag-kibocsátást fog megspórolni az országnak (és ezzel a világnak is), ha befejezik.

  1. Crescent Dunes Projekt (Nevada, USA)

Több mint egymilliárd dollárból húzták fel ezt a gyönyörű szolárparkot az Egyesült Államokban, a projekt mégsem sikertörténet: óriási méretéből adódó technikai problémák miatt 2019 óta képtelen áramot termelni.

  1. O’Mega 1, (Franciaország)

Provance-ban található Európa első úszó szolárfarmja. Egy régi kőfejtőben létrehozott mesterséges tavon úszik, és tutajszerű szigetekből áll, amelyek évente több ezer széndioxid-kibocsátást ellensúlyoznak a régióban.

  1. Sungrow Huainan (Kína)

Ez a napelemfarm egy mesterséges tavon úszik, amelyet egy egykori szénbánya területén hoztak létre. A létesítmény 166 ezer panelből áll, és 15 ezer otthon energiaellátását biztosítja. Sok előnye van egyébként annak, ha egy szolárparkot vízre építenek: egyrészt megnöveli az élettartamot, hiszen kevesebb por éri a paneleket, másrészt a víz hűtése révén sokkal hatékonyabb is a rendszer.

  1. Parc del Fòrum (Barcelona, Spanyolország)

5,7 hektáron terül el az a park a városon belül, amelyben egyébként a Primavera fesztivált is meg szokták szervezni, és amely otthont ad ennek a lenyűgöző szolárparknak. A távolból úgy tűnik, mintha az építmény lebegne, ezért nemcsak napelemparkként, hanem nagyon népszerű turistalátványosságként is működik.

  1. Disney World (Florida, USA)

A Disney nem most kezdte a napelembizniszt: már 1982-ben telerakta szolárpanelekkel a park egyik épületét, azóta pedig csak bővíti a repertoárt. Ezt a Mickey egér alakzatba rendezett napelemparkot 2016-ban húzták fel a keleti parti Disney Worldben. Az építmény 50 ezer napelemből áll.

  1. Burning Man Projekt (Nevada, USA)

A napelempark az egyik utolsó körös versenyzője a Burning Man fesztivál által meghirdetett projektnek, amely a fesztivál területére keres érdekes megoldásokat. A napelemhegyek 300 ezer kilowattóra áram generálását tudnák vállalni egy évben – szakértők reménykednek benne, hogy megvalósul, ugyanis tényleg van benne potenciál.

  1. Les Mees (Alpes-de-Haute-Provence, Franciaország)

Sokáig ez a napelempark volt Franciaország legnagyobbja, a panelei tökéletesen illeszkednek az Alpok hegyeihez, így látványra is tényleg toplistás a projekt, nemcsak méretben. Úgy tervezték, hogy ne csak környezetbarát energiát termeljen, de a környezetben is minél kevesebb kárt tegyen mind fizikai, mind vizuális téren. A paneleket például beton használata nélkül rakták le.

  1. Nanping Szolárpark (Fucsien tartomány, Kína)

Xinyi Solar, amely ezt a napelemparkot is felhúzta, felelős a legtöbb új hasonló projektért Kínában az elmúlt néhány évben. A szolárfarm gyönyörűen simul bele a környezetbe, napsütéses időben pedig geometrikusan visszaképezi az őt körbeölelő hegyeket. A Nanping Szolárpark megint tökéletes példája annak, hogyan lehet a környezetet is szem előtt tartó, abba teljesen illeszkedő óriás-napelemparkokat építeni.

Ajánlott tartalom

Mitől lehet „zöldebb” a könnyűszerkezetes acélcsarnok?

Egyre több területen érzékelhető, hogy a fenntarthatósági és körforgásos gazdálkodási elvek vállalati alkalmazása teret hódít. A legváltozatosabb iparágakban tevékenykedő gazdasági szereplők ismerik fel annak hatékonyság növelő aspektusait, akár csak egyes részterületekre kifejtett hatásait. Az acélcsarnokokat gyártó Frisomat ezeket az elveket azonban nem csupán alkalmazza, épületeik által tovább is adja ügyfeleinek.