Olcsóbb lesz a napelemes tetőcserép, mint a hagyományos?

Tesla vezére nem vergődik apróságokkal, a teljes tetőt energiatermelésre fogná.

Elon Musk mindezt úgy képzeli el, hogy ha már úgyis tető van a fejünk felett, akkor esetleg az egész hatalmas felület, ami egyébként nagyjából eddig arra volt jó, hogy megéljen rajta a moha, és rákakiljanak a madarak, napelemekként funkcionáljon. Az alapvető feladatát így is képes lenne ellátni, tehát nem esne be az eső, ugyanakkor ezzel a megoldással még áramot is termelhetne, ami nem elhanyagolható dolog. Kérdés csak az, hogy ismerve a Tesla autóinak árát, vajon mennyibe kerülne az áramtermelő tetőfelület? Megdöbbentő, de Elon Musk szerint még olcsóbb is lehet, mintha hagyományos cseréptetőt építenénk.

És ez még messze nem minden, mert úgy néz ki, az áramtermelés csupán járulékos haszon hiszen a Tesla-cserép ezen kívül is kiválóan teljesíthet. Szeretnél egy tetőt, ami jobban néz ki, mint a hagyományos tetők, kétszer olyan tartós, olcsóbb, és nem mellesleg villamosenergiát termel? Miért is akarnál mást? – teszi fel a kérdést a Tesla alapítója és vezérigazgatója, aki arról viszont nem mondott konkrétumokat, hogy mennyi lenne a bekerülési költség, és milyen mértékben termelhető, illetve takarítható meg energia ezzel a megoldással. Viszont mindez azt jelenti, hogy nemsokára beindulhat a technológia tömeggyártása, ami akár az első igazi, lakossági szintű áttörést is meghozhatja a megújuló energiaforrások használatának terén, írja a 24.hu.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.