Online is igényelhető a lakossági energiahatékonysági hitel

Május 7-től online is be lehet adni kérelmet a nulla százalékos kamat mellett elérhető lakossági energiahatékonysági hitelre a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) weboldalán – tájékoztatta a hitelintézet az MTI-t.

A közlemény szerint az európai uniós forrású hitelprogram keretében az energiahatékonyság javítására – többek között homlokzati hőszigetelésre, födémszigetelésre, nyílászáró cserére, világítás- és fűtéskorszerűsítésre – igényelhető visszatérítendő forrás. A hitelt megújuló energia felhasználására – napelemes, napkollektoros rendszerek, hőszivattyús és biomassza hőtermelő berendezések – is fel lehet használni. Az online rendszerben magánszemélyek nyújthatják be igényüket 5 millió forintos hitelösszegig. Az igényléshez szükséges dokumentumokat is fel lehet tölteni az online felületre, csak a kérelem hitelesítéséhez és a szerződés aláírásához kell személyesen felkeresni a kiválasztott MFB Pontot.

A dokumentáció kitöltésében számos magyarázat, útmutató, illetve videó segíti az igénylőket, de telefonon is kaphatnak segítséget. A kérelmek benyújthatók az országszerte 642 helyen megtalálható MFB Pontokon is. Az 5 millió forintot elérő, illetve meghaladó igények csak MFB Pontokban adhatók be. A minimális önerő 10 százalék, a futamidő akár 20 év is lehet. Az igényelhető hitelösszeg családi házak esetében minimum 500 ezer, maximum 10 millió forint, míg társasházak és lakásszövetkezetek esetében minimum 500 ezer, maximum 7 millió forint. Fedezetet 5 millió forintig nem szükséges. A hitelhez nem kapcsolódnak egyéb költségek, csak a ténylegesen felvett hitelösszeget kell visszafizetni. A bank közleményében kitér arra is, az MFB kiemelt célja, hogy a 2017-ben elindított digitalizációs stratégia révén Közép-Európa első digitális fejlesztési bankja legyen.

Ajánlott tartalom

Nagy Márton a világ vezető akkumulátor újrahasznosítóinak vezetőivel tárgyalt Kínában

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter pekingi látogatásának egyik kiemelt célja az akkumulátor újrahasznosító technológiával rendelkező kínai vállalatok megismerése és lehetséges magyarországi befektetéseik megvizsgálása. A megbeszélések során a felek értékelték az elektromos járműiparhoz kapcsolódó akkumulátoripar nemzetközi helyzetét, valamint megvitatták az ágazat előtt álló kihívásokat és a zöld átállásban rejlő gazdasági lehetőségeket - közölte csütörtökön a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).