A Pannunion-csoport az elmúlt három év mindegyikében 10 százaléknál nagyobb árbevétel növekedést ért el, ezt a dinamikát a jövőben is tartani szeretné, így a következő évben is kétszámjegyű, százalékban mért növekedést tervez - nyilatkozta Szabó Balázs, a Pannunion vezérigazgatója az MTI-nek csütörtökön.

Pannunion: kétszámjegyű növekedés várható jövőre

A Pannunion-csoport az elmúlt három év mindegyikében 10 százaléknál nagyobb árbevétel növekedést ért el, ezt a dinamikát a jövőben is tartani szeretné, így a következő évben is kétszámjegyű, százalékban mért növekedést tervez – nyilatkozta Szabó Balázs, a Pannunion vezérigazgatója az MTI-nek csütörtökön.

A csomagolóanyag iparban tevékenykedő társaság nyilvános részvényértékesítése hétfőn indult, és a sikeresen záruló jegyzés után a cég teljes részvénycsomagját bevezetik a Budapesti Értéktőzsdére.

A társaság Magyarországon kívül Romániában, Szerbiában és Ukrajnában van jelen, és stratégiai célja a további regionális terjeszkedés. A vezérigazgató reményei szerint ez a következő három évben meg is valósul, de konkrét célországot egyelőre nem említett. Kifejtette, hogy a műanyagipar illetve a csomagolóanyag-szektor növekedése a statisztikai adatok alapján 4-8 százalékponttal magasabb a GDP-növekedésnél, és várhatóan ez a trend a következő években is változatlan lesz.

A cég stratégiájában kiemelt szerepet kap a minőségi követelményeknek való megfelelés, ennek érdekében az elmúlt két évben jelentős beruházásokat hajtottak végre. Erre a következő időszakban is kiemelt figyelmet fordítanak, elsősorban a hosszan eltartható élelmiszerek csomagolóanyagainál.

Lőrincz Benedek, a részvényértékesítést szervező Buda-Cash Brókerház Zrt. befektetési igazgatója szerint mérföldkőnek tekinthető a Pannunion megjelenése a tőzsdén, mivel egy magánkézben lévő, magyar menedzsmenttel rendelkező, termelő vállalatról van szó, amely közép-kelet-európai vezető szerepre tör, és ilyenből nem sok van a magyar tőzsdén. A Pannunion egy klasszikus mid-cap (közepes kapitalizációjú) társaság, nem spekulatív papír, hanem olyan, amelybe véleménye szerint a kisbefektetőknek és a hazai intézményi befektetőknek érdemes hosszabb távon befektetni, és a társaság nyereségességéből, növekedéséből profitálni.

A befektetési igazgató közölte, hogy a jegyzés eddigi tapasztalatai szerint komoly érdeklődés van a papír iránt, és reméli, hogy a teljes felkínált mennyiséget lejegyzik a befektetők.

Gyimóthy Dénes, a Pannunionban jelenleg főtulajdonos PannErgy Nyrt. igazgatótanácsának tagja, egyben megbízott vezér- és gazdasági igazgatója elmondta: bármekkora részt jegyeznek is le a befektetők, az értékesítést sikeresnek fogják ítélni, és kérvényezik a PannUnion részvények bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére, várhatóan az “A” kategóriába.

Kifejtette, hogy a Pannunion intenzív beruházásokat hajtott végre, ami miatt jelentősen eladósodott. A következő három év célja az adósságok csökkentése, ezért osztalékfizetést egyelőre nem terveznek. Az adósság visszafizetését a beruházások termelésbe állítása garantálhatja. A cég nem zárkózik el újabb zöldmezős beruházástól sem, sőt új stratégiai partner bevonásától sem, ez utóbbit éppen a tőzsdei jelenlét segítheti elő. Gyimóthy Dénes szerint a beruházásokról, terjeszkedésről szóló hírek hozhatnak árfolyammozgást a papírban, osztalékfizetési tervet pedig a későbbiekben 3-5 éves távlatban fognak meghatározni.

A Pannunion 97 százalékos főtulajdonosa a szintén tőzsdén jegyzett PannEnergy – korábban Pannonplast – amely a meglévő részesedésének csaknem 49 százalékát értékesíti. A maradék 3 százalék magánszemélyek tulajdonában van. A PannEnergy minimum 1,5 millió és maximum 13,2 millió darab Pannunion részvényt kíván értékesíteni a cég 2,65 milliárd forint jegyzett tőkéjét alkotó, összesen 26,95 millió darab törzsrészvényből.

A befektetők a 100 forintos névértékű részvényeket 250 forintos kibocsátási áron jegyezhetik le. A szeptember 8-án indult jegyzés várhatóan szeptember 19-ig tart. A részvényjegyzés vezető forgalmazója a Buda-Cash Brókerház Zrt.

Minimális jegyzés esetén 375 millió forinthoz, maximális jegyzés esetén pedig 3,3 milliárd forinthoz juthat a jelenlegi főtulajdonos, a PannErgy. Ezt az összeget a tulajdonos a már korábban meghirdetett, 2007-es koncepciója alapján, a geotermikus energia feltárására és hasznosítására épülő új stratégiájának megvalósításához használja majd fel.

Ajánlott tartalom

A Paks II. beruházás a legszigorúbb nemzetközi előírások szerint zajlik

A paksi atomerőmű bővítése, a Paks II. beruházás a legszigorúbb nemzetközi előírások betartása mellett zajlik - hangsúlyozta Hugyecz Attila, a Paks II. Zrt. nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője csütörtökön Szamarkandban, az Uzatom Expo 2024 Kiállítás - A nukleáris ipar nemzetközi lehetőségei címmel tartott nemzetközi konferencián.