A nemzeti park iránti érdeklődést akarja felkelteni a Duna-Ipoly Nemzeti Park márciusban indult pecsétgyűjtő akciójával: négy látogatóhely megtekintése után az ötödik már ingyenes lesz.

Pecsétgyűjtő akció a Duna-Ipoly Nemzeti Parkban

A nemzeti park iránti érdeklődést akarja felkelteni a Duna-Ipoly Nemzeti Park márciusban indult pecsétgyűjtő akciójával: négy látogatóhely megtekintése után az ötödik már ingyenes lesz.

Évente több tízezren keresik fel a Duna-Ipoly Nemzeti Parkhoz tartozó fővárosi, illetve vidéki látogatóhelyeket – mondta az MTI-nek Kézdy Pál marketing osztályvezető.

A legtöbben, mintegy 35 ezren a budapesti Pálvölgyi-barlangban fordulnak meg, míg a Szemlőhegyei-barlang 20-25 ezer látogatót fogad, az Alcsúti Arborétumban pedig 15-20 ezer belépőjegyet adnak el. Mérsékeltebb az érdeklődés az Ócsai Tájház és a budai Sas-hegy iránt, pedig az előbbi igazi néprajztörténeti különlegesség, az utóbbi pedig százszámra virágzó kökörcsinjei és Európa legnagyobb kígyófajtájának jelenléte miatt kihagyhatatlan – magyarázta az osztályvezető.

Kézdy Pál elmondta: a Sas-hegyen európai uniós forrásból új, interaktív kiállítást nyitottak, amire reményeik szerint egyre több gyermekes család lesz kíváncsi. Az úgynevezett pecsétgyűjtő akció is az érdeklődés fokozását szolgálja. Lényege, hogy a látogatóhelyek bármelyikére belépők egy-egy kártyát kapnak, melyre a pénztárnál pecsétet nyomnak. A Nemzeti Park négy nevezetességének meglátogatása, azaz négy pecsét megléte után az ötödik helyen nem kell a jegyért fizetni. A belépők ára egyébként 350 és 1000 forint között mozog.

dinpiterkep-programfuzet

Ajánlott tartalom

Agrárminisztérium: több mint 3 milliárd forintos kerettel nyílt pályázati felhívás a haltermelőknek

A Magyar Halgazdálkodási Operatív Program Plusz (MAHOP Plusz) a 2021-2027 közötti időszakban a magyar halgazdálkodás támogatásának és fejlesztésének alapját jelenti.