Peruban már katonákkal kell védeni az Amazonast

Keddtől a perui hadsereg is részt vesz az Amazonas élővilágának védelmében; ekkor avatták fel ugyanis az első négy olyan bázist, ahonnan a katonák drónok és műholdfelvételek segítségével lépnek fel az esőerdőt pusztító illegális bányászat ellen.

Az illegális aranybányászat higannyal szennyezi az Amazonas talaját és folyóvizeit, és a szennyezés mértéke túlzás nélkül ipari mennyiséget ölt: Két héttel korábban a hatóságok több ezer embert értek tetten illegális bányászat közben. A kedden átadott bázisok mindegyikén 100 katona, 50 rendőr és egy ügyész állomásozik állandó jelleggel. Peru területének több mint fele az Amazonas bioszférájához tartozik, és az illegális földhasználat és bányászat drámai módon átalakította a természetes környezetet az országban. A Föld légkörében található oxigén 20 százalékának előállításáért felelős Amazonas-medence miatti globális aggodalom amúgy is óriási, miután a január elsején hivatalba lépett szélsőjobboldali-populista brazil kormány nem titkoltan lazítana az őserdők védelmén.

 

mti / index.hu

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.