Számíthatunk Románia együttműködésére az energiabiztonság terén

Fontos megállapodásokat kötött Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter román kollégájával, Sebastian Burdujával, melyek nyomán a jövőben is számíthatunk Románia együttműködésére hazánk energiabiztonságának garantálása terén – közölte a tárcavezető a Facebook-oldalán szerdán.

“Sebastian Burduja új kolléga, már a sokadik román energiaügyi miniszter, akivel együtt dolgozom, de azonnal meg tudtuk találni a közös hangot és fontos megállapodásokat is kötöttünk, melyek nyomán a jövőben is számíthatunk Románia együttműködésére hazánk energiabiztonságának garantálása terén” – fogalmazott Szijjártó Péter a bejegyzésben. Tájékoztatása szerint megegyeztek, hogy tovább növelik a két ország közötti földgázösszeköttetés kapacitását, hogy Magyarország minél nagyobb mértékben hozzá tudjon férni a feltárás alatt lévő fekete-tengeri román mezőből kitermelendő gázhoz.

“Elkezdjük egy új villamosenergia-összeköttetés előkészítését, és román kollégám arról biztosított, hogy továbbra is szállíthatjuk Románián keresztül a paksi atomerőmű működtetéséhez szükséges nukleáris fűtőanyagot, amely Oroszországból komppal érkezik Bulgáriába, ahol azt vonatra rakják és Románián keresztül hozzák Magyarországra” – írta Szijjártó Péter.

 

Ajánlott tartalom

Mol: a cég leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője

A Mol leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője: kulcsszerepet játszott az ország kutatás-termelési ágazatának kiépítésében, két és fél évtizede nagyban hozzájárul az ország energiabiztonságához. A Mol-csoport 100 százalékos tulajdonú leányvállalataként meghatározó a cég nemzetközi portfóliójában, és teljes szénhidrogén-termelésének mintegy 7 százalékáért felel - közölte a társaság az MTI-vel csütörtökön abból az alkalomból, hogy fennállásának 25. évfordulóját ünnepli idén a Mol Pakisztán.