Az Art Of Freedom pályázatra minden évben lelkes dizájnerek, képzőművészek, fényszobrászok vagy ügyes “amatőrök” ötleteit várják. Idén kétszáznál is több pályamunka érkezett, köztük külföldről is, amelyekből mintegy százzal találkozhatnak az érdeklődők a fesztiválon – olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében.
Olyan alkotásokat láthatnak az érdeklődők, mint a szemétből és lomból épült Űrkomp 3.0, a polipkarokat formázó Octopuff, a csillagképeket megidéző Csillagos égbolt vagy a napfénytől óvó Chillagszemű juhász. A több tucatnyi installáció némelyike pihenőhelyként is szolgál, mint a hűs árnyékot adó Kerekerdő az ArtZone-ban vagy az esernyőkből épült Szerelem Pavilon. De lesznek szelfizésre csábító szobrok is, mint az életnagyságú birkákat formázó Pop Sheep vagy az idetévedt UFO család.
A Dragon Of Freedom című óriási alkotást 15 ezer PET-palackból kelti életre hetven bicskei diák. A Vajda Kreatív Diákcsoport minden alkotása újrahasznosított anyagokból készül, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelemre. A legaktívabb diákok 80-100 órát is dolgoznak az installációkon, amiért jutalomként Sziget-bérletet kapnak.
A Fonalgerillák csapata 2011 óta teszi széppé kézi kötéssel és horgolással a város köztereit és villamosait. A kötőtűs brigád az elmúlt években a Fröccskert fáit bújtatta kötött ruhákba, idén pedig az emblematikus Sziget felirat “I” betűjét veszik célba. Projektjükhöz a Szigetlakók segítségét is várják: az “I” betűre a fesztivál első napján 14 órától bárki feltűzheti saját kötött-horgolt alkotását, hogy megszülethessen egy nemzetközi virágoskert – írták a tájékoztatóban.