Idei félmilliomodik látogatóját fogadta hétfőn a Fővárosi Állat- és Növénykert, Magyarország leglátogatottabb intézménye.
Bővebben260 éves az Állatkert
Éppen 260 éve, 1752 nyarán nyitotta meg kapuit a világ legrégebbi működő állatkertje, a bécsi Tiergarten Schönbrunn. Az egykori menazsériát sokáig csak egy kiváltságos kör látogathatta, ma évente 2,7 millió látogatót vonz.
BővebbenSörényes juhok születtek a fővárosi állatkertben
Két kisbárány született a közelmúltban a sörényes juhoknál. A berbermajmokkal közös sziklakifutóban lakó kis állatok már most akrobatikus ügyességgel szökdécselnek a meredek sziklafalakon.
BővebbenElpusztult Vitus, a fővárosi állatkert hím jegesmedvéje
Gyomorperforáció következtében elpusztult Vitus, a Fővárosi Állat- és Növénykert huszonegy éves hím jegesmedvéje. Az állat halálát vélhetően "külső etetés" okozta.
BővebbenElefántházzal bővül az állatkert
Tágas, három-öt elefánt fogadására alkalmas elefántpark építését tervezi a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark. A 250-300 millió forintos beruházást főként pályázati forrásból valósítják meg - tudta meg az MTI Török László igazgatótól.
BővebbenZöld oktatóbázis a jászberényi állatkertben
Természet- és környezetvédelmi oktatóbázis épül a jászberényi állat- és növénykertben; megvalósításához az állatkertet fenntartó alapítvány az Észak-Alföldi Operatív Program pályázatán 29,9 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert 10 százalékos önerő biztosítása mellett - közölte a jászsági zoo igazgatóhelyettese.
BővebbenTermálvíz fogja fűteni a Fővárosi Állat- és Növénykert házait
Ünnepélyes alapcsőletétellel kezdték meg csütörtökön a Fővárosi Állat- és Növénykertben annak a hőszigetelt távvezetékrendszernek a kiépítését, amelyen keresztül a jövőben a szomszédos Széchenyi Fürdő termálvizének hőjével fűtik az intézmény házainak többségét.
BővebbenIngyen belépők az állatkertbe
A szelektíven gyűjtött italos kartondobozokért most ingyenes gyermekbelépőt kap mindenki, aki gyermekenként legalább 10 darab kiürült tejes vagy gyümölcsös dobozt hoz a Fővárosi Állat- és Növénykertbe szeptember 10-én és 11-én.
BővebbenÚjra kell értékelni az állatkert termálvizes fűtésére kiírt tendert
A Fővárosi Állat- és Növénykertnek a Széchenyi Fürdő vizével történő fűtésére kiírt tárgyalásos egyszerű közbeszerzés eredményét megsemmisítette a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) azzal, hogy a nyertes ajánlattevő ajánlatát újra kell értékelni - a határozat a Közbeszerzések Tanácsa honlapján jelent meg.
BővebbenŐsztől termálvízzel fűtik az állatkert több épületét
Ősztől várhatóan a budapesti Széchenyi fürdőt is tápláló termálvizes kutak hőjével fűtik a Fővárosi Állat- és Növénykert több épületét.
Bővebben
Alternativ Energia www.alternativenergia.hu