Tag Archives: Energiapolitika

Változnak az épületenergetikai jogszabályok

A pályázati forrásokat felhasználó épületeket 2015. január 1-jétől újonnan meghatározott, költség-optimalizált követelményszinten kell kialakítani, és 2018-tól a szabályozás minden egyéb épület építése és felújítás esetén is kötelező lesz, az erről szóló jogszabály-módosítás március elején megjelent a Magyar Közlönyben - hívta fel a figyelmet Csizmadia Tamás, a Belügyminisztérium (BM) sajtófőosztályának vezetője a tárca keddi budapesti sajtótájékoztatóján.

Bővebben

Kevesebb energiát, hatékonyabban

Az elmúlt években csökkent Magyarország energiafelhasználása, elsősorban amiatt, mert kisebb lett iparának a termelése is. Ám közben javult az egyes gazdasági területek fajlagos energiaigénye, így az ország közelebb került a 2008-2016-os energiahatékonysági tervében foglaltak megvalósításához. Arról, hogy hol tartunk, az ABB és az Enerdata adott friss helyzetképet.

Bővebben

Hamarosan indul az épületenergetikai stratégia társadalmi vitája

A Nemzeti Épületenergetikai Stratégia előzetes egyeztetése lezárult, a beérkező észrevételek feldolgozása, az időközben megjelent statisztikai adatokkal való összevetése zajlik, ezt követően indulhat meg a stratégia közigazgatási egyeztetése és társadalmi vitája - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az MTI kérdésére.

Bővebben