Forgalomba állt az első új, korszerű, alacsonypadlós trolibusz a 72M vonalán, és hamarosan további Solaris-Skoda Trollino 18 típusú trolibuszok érkeznek Budapestre - jelentette be a főpolgármester kedden Facebook-oldalán.
BővebbenTöbb mint ezer buszt cserélnének elektromosra a közösségi közlekedésben
A kormány elkötelezett az elektromos autóbusz program mellett, a középtávú terv az, hogy több mint ezer autóbuszt lecseréljenek a helyi tömegközlekedésben, és helyettük elektromos buszokat állítsanak forgalomba - hangsúlyozta a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) energetikáért felelős államtitkára csütörtökön, Székesfehérváron.
BővebbenIsmét lehet igényelni támogatást elektromos teherszállító kerékpárok beszerzéséhez
A 2050-re kitűzött klímasemlegességi célok elérésében fontos szerepet játszik a teljes szén-dioxid-kibocsátás ötödéért felelős közlekedési szektor zöldítése, ezért a kormány a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervben foglaltaknak megfelelően támogatja az elektromos járművek elterjedését - jelentette ki a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) közleménye szerint a tárca energetikáért felelős államtitkára.
BővebbenKét dunántúli vasútfejlesztés előkészítése kezdődhet meg
Két nagyszabású dunántúli vasútfejlesztés előkészítése kezdődhet meg - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium.
BővebbenKerékpárút épült a Zalaegerszegen, a Zala folyó mentén
Milliárdos beruházással a szomszédos települések felé vezető kerékpárút épült Zalaegerszegen, a Zala folyó mentén - tájékoztatott a város önkormányzata.
Bővebben5 pontból álló akcióterv a hazai e-mobilitás térnyerésének felgyorsítására
A Magyar Elektromobilitási és Technológiai Egyesület foglalta össze a legfontosabbakat.
BővebbenA Volánbusz Solaris Urbino típusú elővárosi elektromos autóbuszt tesztel
A Volánbusz folytatja az elektromos autóbuszok tesztelését a fővárosi agglomerációban, szeptember 1. és szeptember 26. között Solaris Urbino 15 LE Electric elővárosi elektromos autóbuszt próbálnak ki - közölte a közúti közlekedési társaság.
BővebbenElektromos városi autóbuszokat helyeztek üzembe Debrecenben
A közösségi közlekedés igénybevételére kell ösztönözni a lakosságot, ezáltal csökkenthető a károsanyag-kibocsátás - mondta a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) államtitkára kedden Debrecenben, ahol 12 elektromos városi autóbuszt helyeztek üzembe a Zöld busz program támogatásával.
BővebbenÁtadták a fővárost a Balatonnal összekötő bicikliút Székesfehérvár-Balatonakarattya közti szakaszát
Átadták a fővárost a Balatonnal összekötő bicikliút legújabb, Székesfehérvár és Balatonakarattya közti szakaszát, így Budapesttől egészen a Balaton partjáig el lehet jutni kerékpárral a több mint száz kilométer hosszú útszakaszon - közölte pénteki, balatonakarattyai sajtótájékoztatóján a Miniszterelnökség aktív Magyarországért felelős államtitkára.
BővebbenA zöld közlekedés kulcskérdései
A közlekedés az egyik legfőbb emberi szennyezési forrás, az üvegházi gázkibocsátás negyedéért felelős. Mit tehetünk azért, hogy meggyőzzük az embereket, váltsanak kerékpárra vagy elektromos autóra, használják többet a tömegközlekedés?
Bővebben
Alternativ Energia www.alternativenergia.hu