Az ezer sziget országával, a Szigetközzel ismerkedik hétfőtől negyedszáz természetvédő fiatal, akik a térség tájvédelmi körzetének lipóti központjában ütöttek tábort, és töltenek el egy hetet a vidék természeti értékeinek felfedezésével.

Természetvédő tábor a Szigetközben

Az ezer sziget országával, a Szigetközzel ismerkedik hétfőtől negyedszáz természetvédő fiatal, akik a térség tájvédelmi körzetének lipóti központjában ütöttek tábort, és töltenek el egy hetet a vidék természeti értékeinek felfedezésével.

A három turnusban augusztus elejéig csaknem százan vesznek részt a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóságának szervezésében a sokszínű programban – mondta Peimli Piroska táborvezető az MTI-nek. A szigetközi vízi labirintus páratlan szépségeit a kerékpáros túra során szárazföldről, a kenus túra keretében pedig vízről élvezhetik a táborlakók. A madárgyűrűzés fortélyait szakemberektől leshetik el. A madárlesre úgynevezett csendtúra kínál izgalmas pillanatokat. A kirándulásnak ez a fajtája abban különbözik a megszokottaktól, hogy csendben, szinte rejtőzködve kell a résztvevőknek eljutniuk a leshez, hogy ne zavarják a kiskócsagok, a réti-, és a halászsasok nyugalmát – magyarázta a szakember. Hozzátette, hogy hasonló élményt ígérnek a rovarvizsgálatok . Ez esetben maga az előkészítés is érdekes: rovarcsapdákat készítenek a gyerekek, amelyekbe belerepülnek az éjszakai lepkék. A csapdák azonban nem jelentik számukra a végzetet, megtekintésüket követően ugyanis útjukra bocsátják őket.

A táborlakó juniorok még alsó tagozatos általános iskolások, a szenior táborozók pedig visszatérő egyetemisták. Ezúttal ugyanis már nyolcadik alkalommal kínálnak lehetőséget a természet iránt érdeklődőknek, hogy személyes élményekben részesüljenek. A program szándékai szerint közelebb kívánja vinni a természethez a döntően városlakó gyerekeket és ifjakat – foglalta össze a rendezvény célját a táborvezető. Peimli Piroska kitért arra, hogy a szakmai vezetők munkáját főiskolások, egyetemisták segítik. Ők a nyári szakmai gyakorlatukat teljesítik a táborban.

Ajánlott tartalom

Az a feladatunk, hogy megőrizzük a Földet a jövő generációinak

Fontos, hogy a fenntarthatósággal foglalkozzunk, és létrejöjjön egy közös tudás, amely segíthet abban, hogy élhetővé tudjuk tenni a világot a jövőben is, és a gyermekeink és unokáink is élvezhessék a bolygó adottságait - hangsúlyozta ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó szerdán Szabadkán, ahol előadást tartott a Fenntarthatósági Témahét keretében.